Коли прохолодні пори року забирають чи не всі фарби життя, досить важко знаходити приводи для радості. Так саме відбувається і з харчуванням. Тому в раціоні завжди потрібні ароматні спеції та зелень для смаку. Особливо популярною є кінза, користь якої, безумовно, настільки ж багатогранна, як і її запах та смак.
Також її ще можуть називати коріандром. Різниця лише в тому, у якому стані рослина. Свіжу називають кінзою, а засушену — коріандром.
Проте, окрім особливостей найменування цієї зелені, існують певні нюанси й у її вживанні. Адже комусь вона може принести чималу користь, а комусь бажано утриматися від вживання кінзи.
Насамперед важливо знати, що ця зелень досить багата на різні вітаміни та мікроелементи. Зокрема кінза містить:
Так, завдяки високому вмісту вітаміну А кінза має антиоксидантні властивості, тож її вживання може допомогти покращити стан шкіри, яка буде відновлюватися разом зі слизовими оболонками. Також вживання цього продукту може стимулювати вироблення колагену, допомогти запобігти появі інфекційних захворювань та підтримати в нормальному стані рогівку ока.
А ось завдяки вітаміну К, кінза може сприяти кращому згортанню крові та швидкому загоюванню ран. Крім того, може нормалізуватись обмін речовин.
Згідно з дослідженням профілактичної користі кінзи, цей інгредієнт здатен позбавляти організм важких металів як, наприклад, миш’як, кадмій, алюміній, свинець і ртуть. Їхнє накопичення може призвести до захворювань серця, гормонального дисбалансу, неврологічних захворювань, безпліддя.
А ось дослідження, опубліковане в Індійському журналі фармакології, показало, що високий вміст екстракту кінзи має такий самий ефект проти тривоги, як і популярний рецептурний заспокійливий препарат.
Дослідження, опубліковане в Journal of Food Sciences, показало, що при діагностуванні діабету рослина допомагає підтримувати здорову функцію печінки та збалансувати рівень цукру в крові.
Крім того, антибактеріальні сполуки кінзи потенційно можуть допомогти зберегти сечовивідні шляхи здоровими та вільними від нездорових бактерій у здоровому лужному середовищі. Це доводить дослідження Оцінка антибактеріального потенціалу кінзи та розмарину.
Проте важливо також знати, як та в якій кількості вживати кінзу, аби вона не зашкодила. Тож важливо дотримуватись порції, що не переважає 10-20 грамів на добу. Також потрібно не забувати добре промити зелень, адже на листі може бути сальмонела.
Крім того, для кінзи є чіткі протипоказання. Її не можна вживати людям, у яких є наступні проблеми зі здоров’ям:
Менш популярним продуктом для раціону лишається портулак. На вигляд він як бур’ян, а насправді — джерело вітамінів. Читай, яка користь і шкода від городньої рослини портулак.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.