Ми добре знаємо кленовий сироп, який став улюбленим топінгом для млинців та інших страв. Однак небагато людей знає, що клен також є джерелом соку, який має багато властивостей. А про кленовий сік, користь і шкоду від нього ми розповімо в матеріалі.
Відомий нам кленовий сироп є похідною від кленового соку. Сік цукрового клена на 98% складається з води та на 2% з цукру, і саме ці 2 відсотки дають солодкий смак соку.
Щоб приготувати приблизно 4 літрі сиропу, потрібно 150 літрів соку, і для отримання кленового сиропу потрібно просто кип’ятити сік, щоб видалити воду та таким чином сконцентрувати цукор.
А як збирають кленовий сік? Для цього стовбур та великі гілки клена просвердлюють, щоб сік витікав у підвішене відро. Але для пиття найкраще обирати сік клену Acer genus, який містить найвищу концентрацію цукру.
Дієтологиня із Клівленда, США, Бет Червоні наводить багато фактів, чим корисний кленовий сік. Крім сахарози, яка надає характерний смак соку, він містить мінеральні речовини, олігосахариди, амінокислоти, органічні кислоти та фенольні сполуки.
Кленовий сік має корисні властивості, що роблять її гарним варіантом для додавання у раціон, особливо для людей, які займаються спортом. Напій містить такі мінерали, як калій і цинк, а також кальцій і марганець, які корисні для кісток.
Кленовий сік також має у своєму складі електроліти, які насичують енергією протягом дня. Напій зменшує запалення м’язів завдяки марганцю, який допомагає якнайшвидшому відновленню після тренувань, а абсцизова кислота стабілізує рівень цукру в крові.
Дослідження журналу Міжнародної спільноти спортивного харчування стверджує, що кленовий сік посилює регідратацію та енергію. Для цього вони зібрали контрольну групи спортсменів і давали їм пити кленову воду одразу після тренувань, адже її антиоксидантні властивості в регенеруванні мязів виявились дуже корисними для занять.
У їхньому дослідженні були позитивні тенденції щодо осмолярності сечі, тобто різних показників її складу, кольору тощо, які після вживання кленового соку значно покращились.
До того ж спортсмени почувались менш втомленими одразу після завершення тренувань і менше відчували спраги. Тож, кленовий сік може бути гарною альтернативою воді для втамування спраги влітку.
В Україні кленовий сік не надто розповсюджений, але якщо пощастить натрапити на нього, то пити його треба свіжим. Для довшого збереження краще поставити його у холодильник.
Водночас слід пам’ятати, що кленовий сік є джерелом цукру, тому захоплюватись цим напоєм занадто сильно не варто, адже він може впливати на стан зубів та додати зайвої ваги людям з повільним метаболізмом.
Серед видів соку, які добувають з кори дерев, найпопулярнішим є березовий. Читай, коли збирають березовий сік і як це робити.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.