Українські аграрії мають неймовірний досвід з вирощування всіх сортів рослин. А для новачків завжди корисно дізнатися про те, як вибрати насіння, яке воно має бути, як краще його висаджувати. У матеріалі ти дізнаєшся детальніше про насіння соняшника — як вибрати та де придбати якісне.
Щороку вдається вивести багато нових сортів насіння соняшника. Вони стійкі до хвороб, посухи та інших потреб аграріїв. Вибір насіння — не просто проміжний етап, а важлива складова процесу, який подарує врожай.
Тому на вибір насіння слід приділити небагато часу, що потім зекономить гроші на догляд, збільшить урожай та твій прибуток. Сама культура соняшника дуже стійка, на неї мало впливають посухи, спекотне літо.
А через високі потреби в промисловості “зайти” в цей бізнес в Україні можна досить швидко. Також вирощування соняшника є вигідним, адже ціна на насіння не стрибає в залежності від сезону.
Щоб вибрати якісне насіння соняшника, слід знати кілька простих речей:
Фото: Unsplash
Усі вищеперераховані сорти насіння соняшника ти можеш переглянути та замовити на сайті Яблуком. У пошуку можна відфільтрувати за областю вирощування, стійкістю до посухи, виробником та навіть врожайністю.
Якщо ти вже визначився(-лась) із сортом насіння, слід підготувати його до висадки. Для цього слід відкалібрувати насіння, а потім замочити його на ніч в 1% розчині марганцівки чи цибулевому лушпинні.
До лушпиння додають подрібнений часник, заливають 2 л окропу та настоюють засіб. Він протимікробний, тому підходить для знезараження.
Пам’ятай, що соняшник потребує сівозміни, тому висаджувати його кілька років поспіль на одному й тому ж місці не можна. Найкраще вибрати ділянку, на якій росли зернові культури чи кукурудза.
Фото:Unsplash
Підготувати потрібно й землю. Прибери бур’ян, внеси мінеральні добрива та перекопай ґрунт. Зроби заготівлю рядків на соняшники. Глибина висадки має бути 7-8 см. На кожне гніздо достатньо двох чи трьох насінин.
Між гніздами роби відстань близько метра, особливо якщо сорт соняшника високий. Щоб отримати велике та олійне насіння, слід доглядати за площею висадки. Регулярно прибирай бур’ян, розпушуй ґрунт та здійснюй обробку від шкідників.
Раніше ми розповідали, чому жовтіє часник і як виправити ситуацію.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!