Світ науки тісно повʼязаний з красою, а та, своєю чергою, завжди задає тон моді. Ти, напевно, вже чув (-ла) чи бачив (-ла) пропозиції косметологічних конгломератів спробувати нейрокосметику — засоби, що взаємодіють з нервовою системою та процесами в організмі, які з нею повʼязані.
Та чи дієвими є такі засоби, чи це — чергова картинка для фото в Instagram? Ми вирішили розібратися, що таке нейрокосметика, кому можна нею користуватися та яке наукове обґрунтування лежить в основі нового тренду.
Детальніше про це, читай далі у матеріалі.
Косметологія щороку пропонує нам нові можливості розвʼязання тих самих проблем. Однак нині світ повертається “до джерел”: на перший план виходить природність, органічність, загальна атмосфера.
Однак ідея нейрокосметики зʼявилася ще задовго до буму на все здорове: у 1920 році одеситка Надя Пайо, яка заснувала однойменний французький бренд, наголошувала: красивою може бути лише щаслива жінка. Тепер ця ідея втілилася у відповідні доглядові засоби.
Рexels
Нейрокосметологія є новою галуззю, яка поєднує знання про шкіру та нервову систему. Тобто, всім відомі раніше фрази на кшталт “почервоніння від нервів” та “новий висип через погане самопочуття” насправді отримало наукове обґрунтування.
Нейрокосметологія досліджує, як наші емоції та стан нервової системи впливають на нашу шкіру і як косметологія може впливати на ці процеси, а саме — чи можливо впливати на емоції, а не саму шкіру.
Яким чином? Наша шкіра містить нервові закінчення, вплив на які може супроводжується нашими відчуттями болю, температури, печіння тощо. Стрес, який ми відчуваємо, може викликати висипання, почервоніння, втрату еластичності та зморшки.
У 2007 році французький дерматолог та керівник відділення дерматології в університетській лікарні Бреста Лоран Мізері запропонував термін нейрокосметики й означив його як продукти зовнішнього застосування, які діють на нервову систему шкіри, але не поглинаються нею.
Таким чином нейрокосметичні засоби заспокоюють нервові закінчення, які є на шкірі обличчя.
Засновниця київського закладу естетичної медицини Анна Яцевська у коментарі виданню Vogue пояснила, що ці засоби є чимось на перетині косметології та нейробіології.
В їхньому складі є активні інгредієнти, подібні за структурою до нейромедіаторів — речовин, які виділяються організмом у відповідь на внутрішні й зовнішні стимули та регулюють функції шкіри, — каже Анна.
Голова підрозділу досліджень та розвитку іспанського косметичного бренду Андреа Кучінелло також додав, що шкіру можна назвати третім мозком людини, оскільки вона здатна реагувати на світло, доторки, шкіра оберігає нас від ушкоджень та може регенеруватися.
Рецептори на шкірі вважають тривогу та стрес подразниками, на які реагують різними шкірними захворюваннями: псоріазом, розацеа, атопічним дерматитом, себорейним дерматитом тощо.
Косметологічна лабораторія спільно з науковою організацією Mind Insight та з дослідницькою установою Neuron Experts дослідили вплив таких засобів на шкіру людини.
Вони виявили, що екстракт цикорію стимулює у мозку вироблення бета-ендорфіну, а це допомагає регенерації шкіри. Водночас екстракт цикорію обмежує синтез кортизолу, який загострює чутливість шкіри.
Екстракт шоломниці впливає на рецептори гамма-аміномасляної кислоти, що тамує стрес і тривогу.
Серед інших компонентів, які використовуються в такій косметиці — ніацинамід, кофеїн, екстракти центелли азійської, грибів, безліч пептидів.
— Дуже довго косметика зосереджувалася на “активах” та ефективності, яку можна виміряти та довести. Зараз люди прагнуть спокою — і косметика знову стає передусім ритуалом краси, що дарує насолоду, — наголошує Андреа Кучінелло.
Раніше ми розповідали тобі про інший тренд у косметології — світлодіодну маску: чи дієва вона й, чи можна використовувати самостійно, читай за посиланням.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.