Після початку повномасштабної війни жінки все частіше помічають нерегулярні місячні, які зовсім зникають або починають іти частіше та раніше. На це може впливати хронічний стрес та інші причини. Про те, як визначити нерегулярність циклу та правильно лікувати розповіла гінекологиня Олена Демура в розмові з Wonderzine.
Нормальний проміжок між менструаціями триває від 21 до 35 днів. Проте ця норма відносна і залежить від інших чинників, наприклад, генетики, пояснює лікарка.
— Якщо в жінки в родині, у бабусі чи мами, інтервал між менструаціями тривав 40 днів, і в неї трапляється той самий проміжок, це теж є варіантом норми. Ця менструація йде регулярно, але відповідно до генетичної схильності, — пояснює Олена.
Супутні захворювання теж можуть впливати на нерегулярність місячних. Якщо в жінки діагностований цукровий діабет, захворювання щитоподібної залози або перевищення норми індексу маси тіла, то її цикл теж буде змінюватися.
— Якщо виникають проблеми з гормонами щитоподібної залози, лікування призначає й ендокринолог. Доброякісні утворення в матці, наявність поліпів також впливають на менструальний цикл, — каже гінекологиня.
Нерегулярні менструації можуть бути пов’язані зі стресом, прийомом антидепресантів, тривалим вживанням ретиноїдів, призначених дерматологами для лікування акне тощо.
Unsplash
Так само на порушення циклу впливає:
Лікування відрізнятиметься для кожної пацієнтки, зазначає Олена Демура. Комусь достатньо нормалізувати сон, збалансувати харчування чи почати спортивні заняття. А інколи жінці треба зменшити вагу.
— Є певні покази, коли жінка потребує корекції гормональними препаратами курсом від трьох місяців і більше. Комусь можуть призначити оперативне втручання відповідно до діагностики й наявності супутніх захворювань, які потрібно вилікувати, — говорить лікарка.
Інколи жінкам призначають седативні препарати або адаптогени, які підвищують стійкість організму до стресів. До нормалізації циклу можуть долучатися навіть психологи, якщо причини порушення менструального циклу полягають насамперед у її психологічному, емоційному стані.
Іноді жінки плутають менструації з кровотечами. Ми розповідали, як відрізнити їх одна від одної.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.