Поки ті, хто живе в Україні, межують з не найприємнішими сусідами, нашим землякам в Антарктиці пощастило трохи більше.
Адже біля української станції Академік Вернадський помітили велике скупчення морських котиків. Разом з морським слоном вони стали близькими сусідами українських полярників.
Про “гостей” наших науковців у морозній Антарктиді розповідаємо далі.
Як повідомляє Національний антарктичний науковий центр, днями біолог 29-ї УАЕ Світозар Давиденко нарахував на острові Галіндез велику кількість антарктичних морських котиків — аж 81.
Компанію їм склав один південний морський слон. Багато котиків зустрічали й на сусідніх островах. Наприклад, на острові Уругвай, що теж належить до архіпелагу Аргентинських островів, відпочивало 19 цих тваринок.
— Загалом антарктичні морські котики часто скупчуються в районі Вернадського восени під час сезонних міграцій (в Антарктиці зараз осінь), — пояснили в центрі.
А внаслідок глобального потепління тепер вони залишаються тут довше, ніж раніше. Але науковці також зазначають, що на відміну від домашніх, ці котики — доволі агресивні й зовсім не лагідні.
— Вони б’ються за свою територію, гарчать на інших самців, можуть погиркати й на полярників, — йдеться в повідомленні.
Також там заспокоїли фанатів пінгвінів і нагадали, що, попри розповсюджений стереотип, морські котики не їдять цих птахів.
Вони харчуються переважно рибою та кальмарами. Своєю чергою стають здобиччю косаток і морських левів.
Колись цей вид тюленів активно добували через їхнє цінне хутро. Але з часу підписання Договору про Антарктику вони, як і всі інші тварини континенту, знаходяться під захистом, і турбувати їх заборонено.
Природне середовище морських котиків та інших полярних тварин зазнає змін. Серед них — активне танення льодовиків. Ми розповідали, що вигадали вчені, щоб сповільнити танення льодовиків.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.