Київ досі не можна назвати столицею доступності для людей з інвалідністю. Фотографка Еліна Околіт, яка багато пересувається містом на кріслі колісному.
Заклади доволі часто не розглядають людей з інвалідністю як клієнтів, а водії громадського транспорту просто ігнорують його інклюзивні можливості.
Проте, разом із виданням The Village вона вирушила на прогулянку містом, щоб дослідити дев’ять локацій, які доступні для людей на кріслі колісному. Ці місця можуть стати точками знайомства з містом для тих, хто тільки починає будувати свої стосунки з Києвом.
Один із вагомих кроків до інклюзивності — поява спеціальних транспортних засобів для людей на кріслах колісних.
Еліна, як постійний користувач цього сервісу, наголошує, що можливість замовити машину заздалегідь і професійна підготовка водіїв значно підвищують комфорт та безпеку поїздок.
У таких транспортних засобах встановлені спеціальні підіймачі, що робить процес посадки й висадки зручним і швидким.
Фото: Unsplash
Одним із перших інклюзивних відкриттів для Еліни стала кав’ярня Саботаж. Власник закладу — ветеран, який захищав Азовсталь і повернувся з полону.
Думаю, вони добре розуміють, які потреби мають люди на кріслах колісних, милицях чи протезах, — ділиться вона.
Заклад має доступну вбиральню та комфортний вхід, що дозволяє людям на кріслах колісних без сторонньої допомоги потрапити всередину. Окрім того, в Саботажі є низька стійка, що дозволяє без зайвих незручностей робити замовлення.
Ботанічний сад — одне з улюблених місць Еліни. Проте тут є свої складнощі з доступністю.
Там є інклюзивний вхід, який відкривають на прохання, однак навіть через нього зайти складно, — каже вона.
Бруківка і сходинки значно ускладнюють пересування територією без сторонньої допомоги. Еліна пропонує створити мапу доступних маршрутів, що полегшило б прогулянки для людей на кріслах колісних.
Ця книгарня стала одним з улюблених місць для Еліни.
Книгарня має пандус під правильним кутом, що забезпечує доступ всередину, однак бракує поручнів. Висока стійка каси також створює певні незручності, але персонал завжди підходить, щоб прийняти замовлення.
Поштова набережна стала улюбленим місцем для осінніх прогулянок Еліни. Вона описує це місце як чудове для спокійних ранкових прогулянок.
Подивитися на воду, мости, місто в осінніх фарбах — дуже атмосферно.
Доступність місця також на високому рівні: є пандуси з поручнями, які дозволяють спуститися до води. Проте у McDonald’s є певні складнощі: двері там дуже важкі, а ще є невеличкий поріг.
Контрактова площа — зручна для прогулянок, але більшість закладів тут не адаптовані для людей на кріслах колісних.
Проте Еліна була приємно здивована наявністю підіймачів на оглядовому колесі: ця розвага стала доступною для всіх.
Андріївський узвіз виявився абсолютно недоступним через велику кількість бруківки:
Бруківка — узагалі зло. У Києві її дуже багато.
Проте Театр на Подолі має певні рішення для людей з інвалідністю: команда театру допомагає з підіймачем та демонтажем крісел у залі.
Еліна давно хотіла відвідати цей кінотеатр через його покази українських фільмів. Хоча певні зали ще не адаптовані, доступність загалом хороша: є пандус, зручна вбиральня та кав’ярня.
Палац Україна став місцем приємних вражень для Еліни. Вона радить заздалегідь зв’язатися з командою залу, щоб підготувати комфортні місця.
Вони допомогли розв’язати питання з квитками й посадили мене в зручному місці, — ділиться фотографка.
ВДНГ — особливе місце для Еліни. Саме тут розпочалися її стосунки з хлопцем. Вона наголошує на загальній доступності місця: майже всюди можна проїхати, є де випити кави чи поїсти.
Еліна підсумовує свій досвід, відзначаючи, що Київ стає доступнішим, але ще є над чим працювати:
Ми маємо прийти до того, що такі локації — це норма, а неінклюзивні місця, навпаки, — одиничні випадки — підсумовує вона.
Не тільки для людей з інвалідністю важливо знати, де зручніше проїхати на своєму кріслі колісному. Рекомендації щодо відвідування популярних столичних місць, особливо тих, які адаптовані для комфортного пересування і сімейного відпочинку, корисні для всіх.
Це дозволяє глибше зрозуміти доступність міста і відкрити нові куточки Києва, де кожен може насолодитися відпочинком.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.