Через війну в Україні значно збільшилась кількість людей з інвалідністю, і нині ця цифра досягла вже 3 мільйони. Протези та інші засоби реабілітації стають важливими помічниками для таких людей, адже вони допомагають їм зберігати мобільність і вести активний спосіб життя.
Однак, щоб протез функціонував належним чином і довго, важливо дотримуватися певних правил догляду.
Факти ICTV поспілкувалися з фахівцями Мінсоцполітики та зібрали головні рекомендації щодо правильної експлуатації та догляду за протезами, щоб користувачі могли уникнути можливих проблем та зберегти своє здоров’я.
Як і будь-який інший складний технічний пристрій, протез потребує регулярного догляду. Щоденне використання призводить до накопичення на поверхні протеза поту, шкірних виділень і бруду, що може викликати подразнення шкіри чи навіть інфекції.
Тому фахівці радять щодня очищати протез за допомогою м’якої тканини або губки, змоченої в теплій воді з додаванням нейтрального мила. Важливо уникати агресивних мийних засобів, щоб не пошкодити матеріали протеза.
Після очищення протез слід ретельно висушити, оскільки залишки вологи можуть спричинити корозію металевих елементів або появу неприємного запаху.
Місце контакту протеза зі шкірою потребує особливої уваги, оскільки чутлива шкіра може легко піддаватися подразненням. Важливо регулярно очищати ці зони теплою водою з м’яким милом, уникаючи агресивних засобів.
Для запобігання пересушенню шкіри, варто користуватися спеціальними зволожувальними кремами, які порадив твій лікар.
З часом, навіть при належному догляді, протези можуть зношуватися. У разі виявлення тріщин, деформацій або будь-яких інших пошкоджень необхідно звернутися до фахівця для проведення ремонту. Окрім цього, кожен протез має свій термін експлуатації, після якого його слід замінити для безпечного використання.
В Україні протезування є безкоштовним для всіх, хто цього потребує, включаючи обслуговування та ремонт. Для отримання протеза не обов’язково мати статус інвалідності, що передбачено Законом України Про реабілітацію осіб з інвалідністю та іншими нормативними актами.
Програма протезування, яка включає виготовлення, обслуговування та заміну протезів, діє для цивільних осіб і ветеранів. Більше інформації про цю програму можна знайти на сайті Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Крім того, в Україні зʼявиться електронна черга для отримання ендопротезів. Читай детальніше за посиланням.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.