Україна продовжує боротьбу з хабарництвом на усіх рівнях. Зокрема й тому, що часто така практика може стати на заваді якісному життю та здоровʼю людини. На жаль, у медичній сфері також донині існують випадки, коли навіть за державні послуги пацієнти змушені платити — гроші ж йдуть невідомо куди.
Зокрема, наразі в Україні працюють над електронною чергою для отримання ендопротезів. У МОЗ зазначають, що це роблять, аби українці могли отримати потрібне лікування без неформальних платежів.
Що відомо про електронну чергу для отримання ендопротезів, а також для чого застосовують ендопротези, розповідаємо далі у матеріалі.
Ендопротез — це штучний суглоб, який може замінити пошкоджений суглоб. Штучний суглоб виготовляють з металевих, пластикових або керамічних компонентів, які у майбутньому зможуть повторювати форму та функції звичайного суглоба.
Зазвичай, ендопротез потрібен при артриті, ревматоїдному артриті чи пошкодженні суглоба внаслідок травми.
Як зазначили в МОЗ, щоб кожен українець міг отримати потрібне лікування, відомство закуповує ендопротези за державний кошт, тобто пацієнти отримують ендопротези безоплатно.
Однак моніторинг виявив, що торік 48% всіх хірургічних операцій з ендопротезуванням припадали на заклади, куди не розподілялись закуплені ендопротези. Можна зробити висновок, що українці купували необхідні ендопротези, тобто йдеться про неформальні платежі, які йдуть комусь в кишені.
— Для того, аби викорінити цю практику та зробити процес максимально прозорим, ухвалено рішення про цифровізацію процесу, що стане запобіжником від потенційних зловживань та маніпуляцій, — заявили в МОЗ.
Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко зазначив, що повноцінний запуск системи очікується з січня 2025 року.
Моя позиція чітка — пацієнти мають отримувати весь спектр безоплатних медичних послуг, які їм забезпечує держава. Тому працюємо над запуском електронної черги для отримання ендопротезів, — зазначив Ляшко.
Зовсім скоро електронна черга на отримання ендопротезів запрацює в тестовому режимі, для роботи з нею фахівцям проведуть відповідне навчання.
Раніше ми розповідали тобі про закон, що забороняє лікарям просувати медичні бренди: читай за посиланням, що відомо.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.