Зір може погіршитися з будь-яких причин: генетика, вік, спосіб життя та роботи тощо. Однак сучасна медицина давно вийшла за межі окулярів та лінз і може запропонувати суттєве відновлення зору.
Промінь лазера завдяки сучасним комп’ютерним системам точно і дбайливо впливає на рогівку ока. Тож він може виправити практично всі види та ступені порушення зору.
Лазерна корекція зору вважається передовим напрямом сучасної офтальмології. Однак чи справді такий метод є безпечним і що про нього треба знати, розповіли у NHS.
Лазер лікує короткозорість, далекозорість та астигматизм. Деяким людям призначають лазер, якщо вони згодні на монозір. Це означає, що одне око добре бачитиме зблизька, а інше на відстані. Але такий варіант підходить не всім.
Лікарі зазвичай не беруться за дуже складні випадки короткозорості. Також не рекомендують операцію, якщо запалена рогівка, є травми чи хвороби очей, такі як увеїт, простий герпес, глаукома чи катаракта.
Лазерна операція не може виправити пресбіопію. Це нормальна вікова втрата зору, коли починаються труднощі з розгляданням предметів зблизька.
Лазерна корекція зору підходить більшості людей віком після 18 років та до 40 років, у яких немає серйозних проблем із зором: усе залежить від стану очей і товщини рогівки.
Якщо є значні проблеми із зором у молодості або зір погіршується через вік, то хірурги порадять інший метод втручання.
Існує кілька типів рефракційної хірургії. Який з них підійде тобі найкраще, залежить від низки показників: здоров’я очей, вік, бюджет і спосіб життя. Тож оптимальний варіант має підбирати для тебе лікар.
Загалом існує кілька типів лазерної хірургії ока: LASIK, SMILE, PRK, тож розберімося, у чому різниця.
Потім захисний шар розгладжується і залишається на місці без швів.
Усі види лазерної хірургії ока дають хороші результати. Хірург допоможе вибрати варіант, який буде найкращим для тебе.
Напевно, багатьох лякає сама думка про те, що око оперуватиме лазер, розрізаючи шари рогівки та виправляючи там недоліки.
Закрадається страх, що будь-яка помилка може призвести до повної сліпоти. Однак операція проводиться з точними розрахунками машини, тож такого статися не може.
Поки що не було зареєстровано жодного випадку сліпоти через лазерну хірургію ока. А пошкодження зору трапляється вкрай рідко.
Теоретично, надзвичайно малий ризик сліпоти є. Адже лазерна корекція зору — це операція, яка, як і будь-яка інша, пов’язана з певним ризиком. Але він навіть менший, ніж при носінні контактних лінз.
Останні можуть призвести до мікробного кератиту. Ця інфекція рогівки входить до п’ятірки основних причин сліпоти у світі.
Крім того, жодна хірургічна процедура сучасності не може похвалитися таким показником ефективності, як лазерна корекція зору.
Варто розрізняти ускладнення та побічні ефекти. Ускладнення при лазерній корекції зору дуже рідкісні. Вони трапляються менш ніж у 1% пацієнтів: це інфекції та вивих шару рогівки, що потребують лікування.
Побічні ефекти, на відміну від ускладнень, трапляються частіше. Але зазвичай вони тимчасові.
Загальні побічні ефекти:
Допомагають “штучні сльози” — очні краплі для зняття сухості та подразнення;
Повторна операція потрібна в одному з десяти випадків. За іншими даними, ця цифра вища: близько 20% пацієнтів повторно оперують протягом перших двох років після першої процедури.
Зважуватися на таку операцію чи ні — це тільки твій вибір. Однак перш ніж щось зробити, обов’язково проконсультуйся з лікарем. Він зможе допомогти з найкращим рішенням конкретно для твого випадку.
А якщо у твоїй голові крутиться безліч чуток про таку корекцію зору, діаметрально протилежних за змістом, то читай наш матеріал. Ми розвінчали найпопулярніші міфи про лазерну корекцію зору.
Не пропускай найцікавіше, підписуйся на наш Telegram-канал.