Навколо вакцинації проти коронавірусу за весь час назбиралося багато міфів. Через це деякі люди досі не мають жодної дози вакцини та автоматично перебувають у групі ризику.
Особливо ретельно варто дбати про своє здоров’я людям старше 60 років, адже з віком імунітет слабшає. Ми розповімо про популярні міфи про вакцинацію та спростуємо їх.
З початку епідемічного сезону в Україні на коронавірус захворіли понад 1,3 мільйона громадян. Це на 40% більше, ніж торік. У середньому на тиждень фіксують 130-150 тис. нових випадків захворювання.
А також зареєстровано три випадки нового субваріанту коронавірусу Пірола. До того ж активно зростає захворюваність на грип та ГРВІ.
На Національному порталі з імунізації зібрали добірку поширених міфів про імунізацію. Вакцинація проти COVID-19 є першочерговою саме для людей віком 60+ років. Часто саме недостатність інформації про наслідки коронавірусу, способи лікування та різновиди вакцин може впливати на рішення щодо щеплення.
Провідний експерт Національного порталу з імунізації Федір Лапій розповів про найрозповсюдженіші міфи про вакцинацію, у які вірять люди. Серед них такі:
Насправді захворіти на коронавірус можна не виходячи з дому. Адже в гості можуть завітати рідні, сусіди, листоноша, які могли контактувати з хворими людьми. Літні люди мають важчий перебіг хвороби, тому не варто відкладати вакцинацію.
Якщо в тебе немає можливості доїхати чи дійти до медичного закладу, в Україні працюють мобільні групи, які приїжджають та можуть вакцинувати прямо у пацієнта вдома. Це безкоштовно для маломобільних людей.
Це не так! Вакцина насамперед захищає організм від важкого перебігу хвороби та ускладнень, що можуть бути летальними. Попри мутації вірусу, вакцина залишається ефективною, особливо якщо вчасно робити бустерну дозу.
Досить поширений міф, який необхідно розвінчати! Варто знати, що інфаркти та інсульти пов’язані з важким перебігом хвороби. А вакцинація цьому запобігає. Тому люди, які не вакциновані, мають вищі ризики серцевих хвороб після чи під час коронавірусу.
Насправді старші люди можуть мати слабший імунітет через особливості організму. Вакцина не послаблює імунітет, а діє навпаки.
Це найпоширеніший міф. Світова статистика показує, що люди в Європі та Америці, що мають хронічні захворювання і пройшли курс вакцинації, не погіршили цим своє здоров’я. Людям з хронічними хворобами вакцинація потрібна для додаткового захисту організму від вірусу.
Вакцинація проти COVID-19 в Україні залишається безкоштовною, тому ви можете зробити щеплення в будь-якому пункті щеплень проти COVID-19. Бустерні дози в першу чергу необхідні людям 60+, вагітним, пацієнтам із супутніми захворюваннями, медичним працівникам.
Проект USAID Розбудова стійкої системи громадського здоров‘я в координації з МОЗ України та ЦКПХ проводить інформаційну кампанію з метою збільшення охоплення вакцинацією від COVID-19 та грипу, зокрема людей віком 60+.
Раніше ми розповідали про епідеміологічну ситуацію в Україні після свят.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.