Українська мода — стильна та неповторна. Здавалося б, у нашої нації є природжене відчуття стилю та смаку в одязі. І йдеться не лише про сучасні модні віяння — етнічний український одяг і зараз заворожує та надихає дизайнерів з усього світу.
Нещодавно в Національному заповіднику Софія Київська пройшов показ колекції бренду Стрій — одягу, що зцілює. Дизайнеркою колекції стала відома українська теле- та радіоведуча Анна Заклецька. Дівчина досліджує українські фольклор та язичництво, тож свої знання нашої дохристиянської культури висвітлила у новій колекції бренду.
До першої колекції Строю увійшли 13 теплих щоденних образів етнічної моди. Серед них — в’язані сукні, костюми та спідниці, а всі ці образи прикрашені автентичною вишивкою та прикрасами-кризами.
У колекції переважають чорний, червоний та білий кольори.
Дизайнерка Анна Заклецька свої знання перебрала від своєї бабусі Гані. Та народилася у 1922 році та більшу частину життя прожила на Хмельниччині та Рівненщині. Саме бабуся розповідала онучці про ткацтво, вишивку, ціль людського життя та всього, що зараз використала у своїх роботах жінка.
— Ціль, цілий, цілісний, цілющий — усе це слова, об’єднані спільним коренем та передбачають наповненість, однорідність і відсутність прогалин чи надщерблень, — пояснює Анна. — Кожні звук, колір, форма мають свою частоту коливання.
Своя сорочка ближча до тіла: наші рідні звуки та візерунки резонують з частотою кожного з нас, тим самим роблячи нас цілісними, міцними, захищеними.
Щоб це відчути та вміти цим користуватись, важливо пізнавати себе та жити усвідомлено, — висновує дизайнерка.
Відомо, що ескізи вбрань Анна намалювала ще десятирічною. Але серйозно взялася за розробку колекції етноодягу наприкінці зими у 2021 році. Її дитячі малюнки начисто перемалювала сестра Іванна.
Цікаво, що кожен фрагмент образу можна носити та поєднувати у п’ятьох варіаціях. Тобто одну спідницю можна обіграти так, що з повсякденного образу може постати красивий вечірній наряд. Виробником колекції є Київська фабрика Jenadin.
Колекція супроводжується виданням книжки-лукбуку з тлумаченнями #відбабусі про значення візерунків, цифр, кольорів та пояснює сутність обрядового кола українців ще до християнського впливу.
Показ пройшов у незвичному форматі — театралізованої вистави про українське дохристиянське минуле. Також на презентацію колекції були запрошені відомі гості — Лесь Подерв’янський, Семен Горов та Яна Помазан, Павло Шилько, Влада Литовченко, Настя Вергелес та інші.
На сайті запустили тиждень особливих цін: кошти, які отримають організатори з продажу, будуть перераховані благодійному фонду Світлани Легкої Світлий. Також усі вторговані кошти за відвідування заходу перерахували у цей же фонд.
Існує ще багато українських брендів, які створюють одяг та допомагають ЗСУ. Про вісім таких брендів ми розповідали тобі раніше.
Підписуйся на наш Telegram та стеж за останніми новинами!