Нині у світі існує тренд на густі брови. Тож деякі дівчата намагаються різними способами прискорити та збільшити ріст волосся. І це стосується не лише брів, а й вій та волосся на голові.
Одним із популярних методів для цього вважається розмаринова олія. Але чи справді вона ефективна та як її потрібно використовувати розповіли у виданні Vogue.
Розмаринова олія, як зазначає доктор медичних наук та сертифікований дерматолог Нкем Угонабо, традиційно використовується у медичних та кулінарних цілях.
Докторка медичних наук та сертифікована дерматологиня Маріса Гаршик пояснює, що ця олія походить з Середземномор’я і має протизапальні, антимікробні та антиоксидантні властивості.
Розмаринова олія була предметом багаторічних досліджень для вивчення її ефективності проти випадіння волосся, через що з’явилися думки про її потенційну користь для росту брів та вій.
У 2015 році було проведено дослідження, в якому чоловіки з андрогенною алопецією (стан, при якому волосся випадає на генетичному рівні) відзначили збільшення кількості волосся після застосування олії розмарину.
Їхні результати порівняли з іншою групою, що використовувала міноксидил — лікарський засіб для стимулювання росту волосся. За словами Гаршик, розмаринова олія може сприяти кровообігу, що, своєю чергою, стимулює ріст волосяних фолікулів.
Фото: Unspalsh
Попри певні докази ефективності розмаринової олії для росту волосся, Угонабо наголошує на необхідності подальших досліджень.
Вона зазначає, що наявні дослідження не охоплюють застосування олії для брів та вій. Отож, всупереч популярним відео у TikTok, які запевняють, що розмаринова олія сприяє росту брів та вій, необхідні додаткові наукові дослідження для підтвердження цього факту.
Щодо переваг, розмаринова олія може бути корисною для загального догляду за волоссям. Гаршик зазначає, що її можна використовувати як кондиціонер, а також для зміцнення волосся та зменшення його пошкодження та ламкості. Угонабо додає, що ця олія має також антимікробні, антиоксидантні та протизапальні властивості.
Але, як це властиво багатьом ефірним оліям, розмаринова може спричинити серйозні побічні ефекти. А особливо, якщо вона використовується нерозбавленою або без поєднання з іншими компонентами.
Зокрема, це печіння, почервоніння, та інші симптоми подразнення або алергічної реакції.
Також Угонабо наголошує на необхідності обережного використання цієї олії тими, у кого чутлива шкіра, особливо в області очей, де шкіра більш тонка та ніжна в порівнянні з іншими ділянками тіла.
Крім того, Гаршик зазначає, що для досягнення помітних результатів може знадобитися певний час та регулярне застосування продукту.
Однак, як уже згадувалося, головним недоліком залишається необхідність проведення подальших досліджень. Як зазначають Гаршик та Угонабо, попри деякі свідчення кореляції між розмариновою олією та ростом волосся, дослідження, які б остаточно підтвердили її ефективність для росту брів та вій, відсутні.
Що стосується використання олії розмарину, обидва експерти радять не наносити чисту олію безпосередньо на брови, вії чи шкіру. Натомість варто розбавити її або використовувати продукти, що містять цю олію разом з іншими інгредієнтами.
Угонабо рекомендує розбавляти ефірну олію з такими засобами як кокосова олія, олія жожоба, оливкова олія, арганова олія, олія виноградних кісточок або авокадо, для того, щоб зменшити ризик подразнення.
А перш ніж наносити на шкіру, вона радить провести тест на чутливість.
Раніше ми розповідали про переваги та недоліки ботоксу для волосся та кому його не можна робити.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.