Наші соціальні мережі переповнені трендами краси. Про чималу кількість ми розповідаємо разом з лікарями. Адже дуже часто ці тренди можуть бути не лише неефективними, а й шкодити шкірі.
Сьогодні на черзі beauty-тренд вмивання рисовою водою. У нашому матеріалі розповідаємо, в чому його суть, чи може рисова вода впливати на шкіру і що ще потрібно знати.
Цей тренд, як і багато інших, прийшов до нас з Азії. Саме там рис цінують як один із найважливіших продуктів для організму та косметології. Тому застосовують екстракт рису у кремах, засобах для вмивання, сироватках тощо.
Та винахідливі люди помітили, що вода, в якій замочують та промивають рис, має корисні властивості. Нею стали ополіскувати волосся та вмиватися. Схожий тренд нещодавно був із розмариновою водою.
Б’юті-блогери переконані, що рисова вода має такі властивості:
Ось кілька відео, як пояснюють та використовують рисову воду користувачі TikTok:
@mamalindacooks Like and follow to see my skincare routine! There are many different recipes for fermented rice water and this is how I make it. I’ve been using it as a toner and face mask for many years and love how hydrating and soothing it is. It has also helped me improve skin texture. Some benefits of fermented rice water: ???? Super hydrating ???? Sooth irritation ???? Helps reduce wrinkles ???? May lighten dark spots If this is your first time making fermented rice water, I recommend letting it sit in room temperature for 1 – 2 days then use it or keep in the fridge. ( You might see yeast forming, which is normal.) Enjoy! #rice #ricewater #fermentedricewater #homemadeskincare #asianskincare #beautytips #beautyhacksskincare #momover40 #tiktokmomover40 ♬ Sunshine – WIRA
@thatsotee before/after 3 months ???????? We added #diy #ricewater to our #skincare routines ???? #results #ricewaterforskin #ricewatertreatment ♬ Sunny Day – Ted Fresco
@audreyvictoria_ My rice water routine done once every 2 weeks ✨ for hair growth #ricewater #hairgrowth #healthyhair #longhair #hairtok ♬ 888 – ???????????????? メ????
Для приготування рисової води для обличчя і волосся потрібен всього лише рис і вода. Додаткових інгредієнтів немає. Вид рису значення не має. Підготуй фільтровану воду.
5 ст.л. промитого рису залий 300 мл очищеної води. Залиш на півгодини. Отриману рисову воду краще відразу використати. Крупа лишається придатною до варіння.
Рисова вода для тривалого зберігання і використання готується по-іншому, її називають ферментованою: 3 ст.л. рису залий склянкою холодної води. За дві доби, коли з’явиться кислий запах, злий воду в сотейник, закип’яти її. Потім влий ще дві склянки очищеної води. Можна застосовувати!
Зберігати таку воду можна близько тижня в холодильнику. Є кілька способів використання води:
Вода, в якій був рис, як косметологічний засіб викликає скоріше недовіру, ніж різке бажання спробувати цей спосіб. Тож спершу вивчимо, що кажуть дослідження про властивості рисової води та чи можна тестувати цей спосіб на своїй шкірі.
Спробувати цей метод спонукають численні відео та косметичні засоби з екстрактами рису. Поки що доказів того, що рисова вода освітлює шкіру, немає.
Однак є дослідження, що ферментована рисова вода може покращити стан шкіри після сонячних опіків, і має сонцезахисні властивості. Також у рисовій воді містяться антиоксиданти, які можуть бути частиною догляду за віковою шкірою.
Також дослідження показало, що рисова вода може допомогти з сухістю шкіри після використання засобів із SLS, те саме стосується волосся. Якщо ти користувалась (-вся) засобами для волосся з агресивними компонентами, рисова вода може його оживити.
Фото: Unsplash
Вагомих доказів щодо впливу рисової води на акне, точкові запалення та екзему нині немає. Навпаки, людям з дерматитом та атопічним дерматитом не варто використовувати такий засіб, адже він має підсушувальний ефект.
Є ще одне дослідження, яке показало, що сонцезахисні креми з екстрактом рису мають кращі властивості захисту проти UVA/UVB.
А дерматолог Алок Вій для Cleveland clinic пояснив, що крохмаль, який лишається у рисовій воді після замочування, діє як кондиціонер для волосся, бо впливає на зовнішню кутикулу.
Поряд з б’юті-процедурами, блогери радять пити рисову воду проти отруєнь, для очищення організму від токсинів. Насправді цим займатися не варто. Адже в рисовій воді може залишатися відчутна частка миш’яку.
А постійне вживання води з часточками цієї небезпечної речовини загрожує підвищеними ризиками онкології, гіпертонії, хвороб серцево-судинної системи, діабету другого типу.
Також пиття води з рису може спровокувати закрепи через велику кількість крохмалю.
Черговий тренд на рисову воду виявився дієвим, але не настільки, як обіцяли інфлюенсери. Рисова вода, за даними досліджень, має такі переваги:
Водночас рисова вода не може вилікувати акне, прибрати зморшки чи сліди пігментації/постакне, не може допомогти під час екземи та інших захворювань шкіри. Тому не варто вірити всім трендам у соціальних мережах та тестувати їх на собі без попередньої консультації лікаря.
Раніше ми розповідали, чому дерматологів непокоїть тренд на “скляну шкіру”.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.