Однією з найпоширеніших процедур, яку пропонують в кабінеті косметології, є чистка обличчя. Існує чимало її видів: механічна, ультразвукова, лазерна, вакуумна, комбінована.
Багато хто робить процедуру в надії, що вже за кілька днів з лиця назавжди зникнуть висипання та чорні цятки. Та насправді чистка обличчя — не панацея від проблем або захворювань шкіри.
Лікар-дерматолог косметолог, експерт, член Української асоціації лікарів дерматовенерологів і косметологів Дарія Тіщенко поділилася, що 85% її пацієнтів взагалі не потребують цієї процедури.
Адже чистка обличчя — це завжди травма. Лише лікар-косметолог може вирішувати, наскільки вона необхідна.
Якщо чистка шкіри потрібна не усім, то які ще міфи побутують навколо цієї процедури? Про них розповіла Дарія Тіщенко.
Щоб зробити цю косметологічну процедуру популярною, маркетологи гарно попрацювали. Та, разом з цим, на жаль, вони створили чимало міфів, які треба розвінчувати.
Насправді чистка обличчя не позбавляє висипань й не лікує акне. Цей підхід вже в минулому, бо сьогодні чистка протипоказана за численних висипань.
Краще звернутися до лікаря-косметолога, який складе план лікування та випише препарати, які зменшать виділення шкірного сала, — радить косметологиня.
Побутував міф, що чистка — найкращий спосіб для видалення чорних цяток, та насправді існує дещо ефективніше.
Оскільки чорні цятки — це шкірне сало з гранулами меланіну, яке окислилося, краще їх не видаляти, а висвітлювати.
Дієво допоможуть у цьому хімічні речовини, наприклад, засоби із ретинолом чи фруктовими кислотами. Що ще допоможе у боротьбі з чорними цятками ми розібрали з косметологом тут.
Сяє шкіра чи ні, не визначається численною кількістю чисток обличчя. Дарія Тіщенко зауважує: аби мати здорову шкіру, потрібні правильне харчування, достатня кількість води та процедури, які покращують якість шкіри.
Наприклад, замість чисток можна робити зволожувальні процедури, ферментні, ензимні або хімічні пілінги, які зменшують активність сальних залоз та покращують стан шкіри.
— Як лікар-дерматокосметолог, я рекомендую спершу пройти консультацію, яка збере анамнез та визначить тип шкіри, її стан й призначить відповідне лікування.
Про процедуру чистки обличчя, як основну, варто забути.
Дуже часто люди чистять шкіру від вугрів, висипань та чорних цяток не у професійного лікаря, а самостійно. У такий спосіб можна нашкодити обличчю ще більше.
Звісно, встояти, щоб не прибрати надокучливий прищик, майже неможливо. Тому слід робити це принаймні безпечно. А як очистити обличчя в домашніх умовах читай у матеріалі.
Не пропускай найцікавіше, підписуйся на наш Telegram-канал.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.