Очі людини можуть сильно постраждати за будь-яких обставин. Їх треба берегти, адже можна втратити зір. З початком повномасштабного вторгнення РФ кількість травм очей серед українців зросла.
Під час обстрілів людині може потрапити в око уламок, негативно позначитися на зорі можуть дим та хімічні речовини з повітря тощо. Не завжди можна відразу звернутися до лікаря. Тож у МОЗ розповіли правила першої домедичної допомоги у разі пошкодження ока.
За даними Міністерства, на поверхню ока людини припадає понад 13% усіх ушкоджень під час бойових дій. Ураження спричиняють травму задньої частини ока.
Насамперед треба знайти безпечне місце, потім вже можна робити огляд поранення. Не варто самостійно видаляти сторонні предмети з ока, також не можна терти й торкатися його, а ще — промивати водою. Якщо ж це зробити вкрай необхідно, то промивати треба тільки чистою водою.
В жодному разі не можна наносити мазі чи інші засоби на пошкоджене око. За першої можливості треба звернутися по медичну допомогу.
У такому випадку треба зробити захисний щиток для ока та обережно накласти його. Для цього можна використати, як варіант, дно з паперового стаканчика. Такий щиток попередить тиск на око.
Його треба обережно зафіксувати й не притискати до ока.
В жодному разі не можна приймати аспірин, ібупрофен чи інші нестероїдні протизапальні препарати.
Вони розріджують кров і можуть посилити кровотечу. За першої ж можливості треба звернутися до лікаря.
Насамперед треба промити око великої кількістю чистої води. За можливості робити це в чистих рукавичках.
Головне — не забруднити неуражене око.
За першої можливості звернутися по медичну допомогу.
За умов постійного стресу у людей часто болить голова, проте в аптеках може не бути знеболювального. Раніше ми розповідали, як позбутися головного болю без пігулок.