Ось ти п’єш смачну каву в улюбленій кав’ярні, чи сидиш за робочим столом в офісі й неочікувано з’являється цей невимовний біль у грудях.
Хтось може зволікати, гадаючи, що все і так минеться. Однак це може бути надзвичайно небезпечно, адже ніколи не знаєш, коли тебе може спіткати інфаркт.
У будь-якому разі варто знати, як розпізнати гострий інфаркт міокарда та що потрібно робити. Також гарною звичкою стане щорічна перевірка свого організму, зокрема й стану серцево-судинної системи.
Тому лікарка-кардіолог Наталія Іванюк розповіла детальніше про симптоматику інфаркту та пояснила, якими мають бути перші кроки для порятунку людини.
За наявності таких симптомів, негайно викликай швидку допомогу!
Статись інфаркт може під час або після сильного фізичного навантаження. Крім того, важливо знати, що біль не минає самостійно, а трохи вгамувати його можуть лише ліки.
Критично важливо, аби людина отримала допомогу у межах “терапевтичного вікна” — перші дві години від початку нападу.
Коли минає дві години після інфаркту, серцевий м’яз/його частина зазнають незворотних змін. У разі зволікання лікування вже може мати значно меншу ефективність. Якщо звернутись до лікаря вчасно, то є всі шанси на повне відновлення міокарда.
Також важливо знати, що пацієнт повинен бути госпіталізований до кардіохірургії, а не терапії чи кардіології. Ставити крапельниці хворому можна лише після коронарографії.
Також якщо останнім часом твоє серце часто нагадує про себе болем, задишкою та онімінням — це можуть бути симптоми міокардиту. Читай у нашому матеріалі детально, що таке міокардит, які його симптоми та способи лікування.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.