У дорослому віці складно ефективно організовувати свій день, щоб встигнути виконати усі поставлені завдання. Зараз дедалі популярнішими є фрази Я нічого не встигаю, Чому в добі лише 24 години?, А коли ж відпочивати? Головна причина цього — легковажне ставлення до свого часу в дитинстві. Саме тому батькам важливо навчити малечу правильно балансувати між графіками дня.
На ресурсі WoMo розповіли про те, як навчити малюка планувати свій час та все встигати. Цінні поради щодо дитячого тайм-менеджменту знайдеш у цьому матеріалі.
Необхідно приділити час своїй дитині та скласти разом з нею план завдань, який потрібно виконати впродовж дня або тижня. Памʼятай, що навʼязувати малюку свою думку неправильно. Нехай він самостійно орієнтується у шкільних та позашкільних заняттях та обирає свій спосіб візуалізації плану (щоденник чи блокнот). Малечі потрібно зрозуміти, що список справ складається для того, щоб мати як вільний час для спілкування з друзями чи перегляду мультфільмів, так і для навчання та саморозвитку. Батькам варто лише у перші дні допомагати своїй дитині у плануванні часу. Далі необхідно тільки нагадувати про виконання завдань.
Не всі справи термінові. Треба дати малечі зрозуміти, що є першочергові завдання, які потрібно зробити сьогодні, а є такі, які можна виконати й через тиждень. Для того, щоб не пропустити щось важливе, варто навчити дитину визначати пріоритети. Усі важливі завдання можна позначати улюбленим кольором малюка, у такий спосіб спонукаючи до їх успішного завершення.
Власний приклад мотивує якнайкраще! Дитина завжди прагне бути схожою на батьків. Тому варто випадково поділитися з дитиною своїм списком справ, щоб допомогти їй також розвинути у собі таку корисну звичку. Проте не слід забувати про винагороду, що є гарним заохоченням для виконання повсякденних справ.
Хорошою навичкою є вміння розбити складне завдання на багато дрібних з чітко окресленими рамками. Діти не полюбляють виконувати важкі справи, тому їх варто розділити на легкі. Не потрібно змушувати малюка прочитати одразу всю книжку. Ефективніше — запропонувати ознайомитися з певною кількістю сторінок.
Якщо малеча не сприймає позитивно ідею запровадження керування часом, то не слід сварити її за помилки або навʼязувати нову звичку. Саме це може призвести до негативних наслідків. Зазвичай у шкільному віці діти цікавляться деякими “дорослими” лайфхаками та завдяки ефективному тайм-менеджменту із задоволенням досягають цілей.
Важливо правильно організувати працю. Відпочинок відіграє у цьому важливу роль. Дитині необхідно мати короткі перерви кожні пів години між навчанням та домашніми завданнями. Малечі потрібно відволікатися на легку активність, навіть якщо вона не відчуває втоми. Завдяки цьому ефективність виконання завдань буде вищою.
Дитина має усвідомлювати необхідність правильної організації часу та планування свого життя. Більшість малюків не завжди прислухаються до порад дорослих. Тому достатньо важко вплинути на бажання займатися тайм-менеджментом. Достатньо, щоб дитина самостійно зробила крок назустріч змінам.
Інколи зʼявляються неприємні справи, які дітям не подобаються, але їх також потрібно виконувати. Краще допоможіть своєму малюку завершити такі завдання якнайшвидше, щоб за правилами тайм-менеджменту ці “жаби” не тисли потім впродовж дня.
Раніше ми розповідали про те, скільки дитина може сидіти перед екраном комп’ютера.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.