Багато експертів дедалі частіше говорять про те, що про ремонт у квартирі потрібно думати вже на етапі купівлі житла.
Адже треба розрахувати гроші, дату та час на ремонт, дизайн меблів і декорацій. Тож одразу після того, як буде підписаний акт прийому-передачі квартири, потрібно створювати комфортні для себе умови.
З чого розпочати ремонт у новобудові — читай у матеріалі.
Фото – Unsplash
Спочатку ти маєш зрозуміти, чи хочеш робити ремонт в оселі самостійно, чи краще заручитися допомогою професіоналів.
Якщо робити це самостійно, то ти зможеш контролювати всі процеси: слідкувати, як майстри вирівнюють стіни, фарбують, вкладають кахельну плитку тощо.
Часто це обходиться дешевше, але необхідно виділити багато уваги, сил і терпіння. А от ремонтні бригади все-таки полегшують процес.
Вони розуміють, з чим мають справу, і тобі не потрібно буде хвилюватися, чи правильно підібраний діаметр змішувачів, розеток тощо. Однак потрібно розуміти, що команди потребують додаткових витрат.
Займатися ремонтними роботами можна тоді, коли готові такі пункти:
Закінчення ремонту має збігатися за датами та розміром кошторису з раніше проведеними розрахунками.
Важливо пам’ятати, що новобудови протягом двох перших років дають невелику усадку, що призводить до незначних деформацій підлоги, стін та стель.
Деякі експерти говорять про те, що передусім потрібно робити косметичний ремонт, а через кілька років — капітальний. А інші вважають, що з наслідками усадки впорається армування, демпферні стрічки, компенсаційні шви тощо.
Однак такі матеріали здорожчують вартість ремонту. Крім цього, усадка панельних або цегляних будинків набагато сильніша, ніж монолітних.
У такому разі у квартирах панельного або цегляного будинку ремонт краще зробити чорновим. У монолітній новобудові можна робити чистовий ремонт з використанням пливучих матеріалів.
Потрібно розпочинати ремонт, оглянувши важливі елементи квартири. Ще раз обміряти всі приміщення, перевірити, в якому стані комунікації, оглянути стелі, стіни та підлогу.
Для цього потрібно мати план квартири, перевірити, чи немає похибок у розрахунку площі, перевірити вентиляцію, вікна.
Крім цього, необхідно звернути особливу увагу на такі речі:
Незалежно від того, як виконуватиметься ремонт, самостійно або із залученням фахівців, з розробкою попереднього дизайн-проекту чи ні, необхідно заздалегідь розрахувати вартість усіх робіт з усіма запланованими підрядниками. Це потрібно для того, щоб уже на старті знати, яку загальну суму фінансових витрат доведеться зазнати.
Як зазначає керівник компанії Алтіор Юрій Ніконов, яка спеціалізується на проектуванні та встановленні натяжних стель, у 80% випадків люди доходять до етапу покриття підлог та стель, витративши практично всю суму, виділену на ремонт.
В результаті багато хто починає економити майже на всьому на фінальній стадії, яка, по суті, і визначає зовнішній вигляд ремонту.
— Тому ми рекомендуємо зробити кошторис на всі плановані види робіт, зокрема обробку, на початку ремонту, і тоді ж укладати договір з майбутнім підрядником, наприклад, щодо встановлення стель, щоб зафіксувати ціну. Таким чином можна відразу відкласти потрібну суму на фінальні роботи з обробки та не переживати, що на них доведеться економити (якщо, звичайно, не змінюватиметься технічне завдання), — радить Юрій Ніконов.
Якщо хочеш робити ремонт самостійно, необхідно купити спеціальні інструменти. Наприклад:
У ремонтників завжди є власні інструменти. Потрібно знати також про етапи ремонтних робіт.
Фото — Unsplash
Одним із гарних способів заощадити на комунальних послугах є оформлення субсидії. Читай, як дізнатися, чи нарахована субсидія, і де перевіряти її нарахування.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.