Рух київського метро ускладнився через зупинку руху поїздів між станціями Либідська та Деміївська. Причиною стали тріщини у тунелі, через що рух потягів міг бути небезпечним для пасажирів.
Кияни чекають на відновлення роботи метро, адже цей транспорт значно спрощує побудову їхніх маршрутів. Стало відомо, коли відновлюватимуть роботу пошкодженої ділянки метро.
Депутат Київської міської ради, член тимчасової контрольної комісії щодо аварійної ситуації на метрополітені Тарас Козак повідомив у Facebook, що відновлення пошкодженої ділянки тунелю метро між станціями Либідська і Деміївська в Києві планується на початок червня.
Її повністю перебудовуватимуть, однак вартість ремонту досі невідома, адже немає проекту. Відкритим залишається питання, чиїм коштом буде проводитися ремонт.
Він розповів, що поверхню місця аварії укріплюють, щоб могла працювати важка техніка.
— Планується вирити котлован та провести додаткові експертизи стану ґрунтів. Попередньо заплановано замінити бетонний тунель на ділянці 27 м, додатково посилити його шляхом хімічного укріплення ґрунтів ззовні та металічного каркаса всередині тунелю, — пояснив Козак.
На проблемній ділянці фахівці вже демонтували колії, знеструмили її, а також встановили спеціальні конструкції на ділянці 72 м. Встановлені ще в грудні маячки показують, що руйнування тунелю не відбувається.
Тарас Козак також нагадав, що потенційні проблеми з експлуатацією були закладені при проектуванні станції метро Деміївська та тунелів. Станція Деміївська — єдина в Києві, яка розташована на сильно зволожених ґрунтах — біля річки Либідь і Совка. Бажано було будувати станцію, як і тунелі Либідська-Деміївська та Деміївська-Голосіївська значно глибше, у твердому ґрунті.
CEO холдингу MS Capital Максим Шкіль повідомив, що між станціями київського метро Либідська та Деміївська побудують нову ділянку тунелю на заміну аварійній.
До холдингу MS Capital входить компанія Autostrada, яка проводить ці роботи. Вона залучила понад 500 фахівців із підземного будівництва. Наразі проект відбудови тунелю розробляють три групи проектувальників. Усі ці спеціалісти мають багаторічний досвід у спорудженні метро.
— Порушилася геометрія споруди, з’явився ризик обвалу. Тому після проведення необхідних обстежень було вирішено демонтувати аварійну ділянку тунелю (довжина якої складає близько 27 м) та побудувати на цьому місці новий — монолітний, відкритим способом прямокутного перерізу, — зазначив Шкіль. Відновлення тунелю планують завершити восени 2024 року.
За його словами, зараз відновлювальні роботи ведуться як всередині тунелю, так і зовні. Після того як будуть перенесені всі інженерні мережі, розпочнеться розробка котловану для демонтажу пошкоджених конструкцій тунелю. Наразі виконують буріння паль, поверх яких буде зроблена розвантажувальна плита для мінімізації навантаження над тунелем. На цій плиті працюватиме важка техніка, зокрема, бурова установка, яка буритиме стіну в ґрунті способом буросічних паль, щоб запобігти проникненню води у котлован.
Раніше ми розповідали про човниковий рух між метро Теремки-Деміївська. Читай, як це працює, за посиланням.
Фото: КМДА, Максим Шкіль
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.