Українські лікарі — ті герої, які рятують скальпелем та іншими медичними інструментами. Лише за останні кілька років в Україні провели десятки унікальних операцій. Це доводить, що медицина в Україні розвивається, а фахівці стають кваліфікованішими.
Нещодавно лікарі Тернопільської обласної клінічної лікарні вийняли серце з грудної клітки пацієнта, щоб повністю видалити пухлину. Ця складна операція врятувала життя військового. На сайті Тернопільської ОВА розповіли більше про цей випадок.
Операція з видалення пухлини на серці тривала близько 13 годин. Йдеться про саркому задньої стінки лівого передсердя, для лікування якої застосували метод аутотрансплантації. У той час, поки лікарі видаляли пухлину, життя пацієнта забезпечував апарат штучного кровообігу.
Оперували 45-річного військовослужбовця, який отримав поранення на фронті й пережив високу ампутацію ноги. Лікарі діагностували у нього важку мітральну недостатність.
Кардіохірург, завідувач відділення кардіохірургії та трансплантології Тернопільської обласної клінічної лікарні Володимир Мороз розповідає, що військового направили на планову рутинну операцію, але під час діагностики фахівці побачили певну масу у лівому передсерді, яку сприйняли як тромботичну.
— Коли почали операцію, виявили пухлину. Взяли гістологію і вирішили не продовжувати планову операцію, тому що до такого масштабного втручання потрібно було підготуватися, — говорить Мороз.
Під час підготовки до унікальної операції, лікарі вивчали літературу, переглядали відео і досліджували інформацію щодо цієї патології у закордонних джерелах.
— Щоб отримати доступ до пухлини, враховуючи її розмір і місце розташування, потрібно було провести експлантацію серця, — пояснив кардіохірург.
За його словами, операція відбувалася у два етапи. Спершу вийняли серце з грудної клітини пацієнта, видалили частини пухлини, які залишилися у грудній клітині, сформували нову задню стінку лівого передсердя з бичачого перикарда, вшивши в нього всі легеневі вени.
— Другий етап — це робота з серцем. Саркома вразила мітральний клапан серця і частину лівого передсердя, тому ми видалили їх. Після цього ми відновили геометрію лівого передсердя теж за допомогою бичачого перикарда та встановили новий мітральний клапан, — поділився Мороз.
Лікарі зазначають, що післяопераційний період був складний для пацієнта, але команда закладу робила все можливе і неможливе, щоб допомогти пацієнту. Стан військовослужбовця покращився, його виписали з лікарні, він перебуває у Києві з родиною, проходить реабілітацію та спеціальне лікування.
Раніше ми розповідали, як проходила операція на мозку дитини з пробудженням.
Фото: Тернопільська ОВА
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.