А як часто ти сумніваєшся у собі та наповнюєшся невизначеністю, невпевненістю та саморуйнуванням? Та чи варті ці відчуття того, щоб постійно відчувати дискомфорт ? Можливо, варто зайнятися своєю самооцінкою та почати ставати впевненішими по життю? Детальніше про секрети впевненості у собі розповіли у Telegram-каналі Психологічна підтримка.
Життєвий шлях, що пройдений з болем у ставленні до себе, перетворюється на існування, наповнене невизначеністю, сумнівами та саморуйнуванням.
Людина, що перебувала у токсичних та аб’юзивних стосунках, може побоюватися, що в майбутньому вона більше нікому не буде цікавою. Або ж працівник із маленькою зарплатою може вважати себе недостойним кращого. А коли людина терпить неповагу та погане ставлення до себе, існує ризик почати вірити, що вона цього варта.
І це лише частина прикладів, що можуть вплинути на твою самооцінку. Також проблеми з впевненістю у собі можуть виникнути ще у юному віці, приміром, через відсутність похвали, постійні порівняння з іншими, приниження та зневагу зі сторони близьких людей.
Та окрім ситуацій, що походять з дитинства, проблеми із самооцінкою можуть з’явитися й у дорослому віці, як наслідок низки невдач.
Симптоми нездорової самооцінки містять:
Однак змінити самооцінку можна! І це не так складно, як може здатися.
Навчися займати простір, випрямляти плечі, робити спину рівною та відчувати стійкість ніг. Спочатку це може бути складно, але з часом стане звичкою. Людина з правильною поставою сприймається як більш авторитетна, компетентна, успішна і приваблива. Але пам’ятай, що перш за все — ти це робиш для себе!
Негативне мислення про себе, часто здається, неможливо перебороти і фактично завжди сприймається як істина. Однак, твоя задача — навчитися стримувати ці думки до того, як вони заполонять твою голову. Не варто забувати, що твої думки — це не об’єктивна реальність, і вони можуть бути хибними.
Особисті межі можуть бути різноманітними: фізичними, часовими, емоційними, соціальними. Щоб їх встановити, тобі потрібно дати відповіді на такі твердження:
Згадайте моменти, коли тобі було некомфортно. І власне твої емоції слугують показником порушення твоїх кордонів.
Для початку, заповни анкету. Чесно і детально відповідай на питання про те, що тобі подобається або не подобається, чого ти прагнеш нині або через рік, описуй свої мрії, визнач джерела натхнення, людей, в чиїй компанії ваш дух піднімається або, навпаки, ви відчуваєте тривалий стрес після спілкування з ними.
Якщо ти прагнеш стати впевненим(-ою) у собі, варто розуміти, що тобі не допоможе:
У стресових ситуаціях люди схильні поводитися абсолютно по-різному. І однією з реакцій на травматичні події є сміх. Раніше ми розповідали, чому ми сміємося під час стресу та чи погано це.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.