Агресія — відповідь нашої психіки на зовнішні подразники, яка не завжди є проявом токсичності людини. Нам потрібні навички злості, щоб відстоювати себе та свої кордони. Але неконтрольована агресія, яка щомиті може вийти з-під контролю, дійсно небезпечна та призводить до конфліктів, руйнування стосунків та інколи фізичного насильства.
Експерти платформи психологічної допомоги Розкажи мені пояснили, коли бурхлива реакція має занепокоїти та як подолати деструктивну та некорисну агресію.
Агресія — природна реакція організму на загрозу або фрустрацію, яка проявляється фізично (удари, крики), вербально (образи, загрози), а також у формі пасивної агресії (саботаж, ігнорування).
Агресію викликає декілька чинників:
Як вже зазначалось, агресія не завжди погана. Але безпричинна або несправедлива агресія — не найкращий друг. Від неї варто позбутися хоча б тому, що вона виснажує психіку та робить нас слабшими.
Pexels
До порад, як подолати агресію у собі, можна додати ще декілька:
Агресія — це сигнал, що у твоєму житті щось не так, але точно не привід соромитися себе. Прислухайся до емоцій, щоб налагодити своє життя.
А як допомогти людині з нападом агресії ми розповідали в нашому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.