В умовах війни дехто може думати, що відпустка не на часі. Однак повномасштабна війна триває вже третій рік, тож важливо піклуватися про своє здоров’я та відпочивати. Адже погодься, без якісного відпочинку важко залишатися у ресурсі довгий час.
Якщо ти один (-на) з тих, хто постійно відкладає відпустку до кращих часів — сайт Work.ua підготував для тебе шість фраз, які вказують на те, що тобі потрібно перепочити.
Відчуття роздратування через найменші дрібниці. Якщо це про тебе — такий стан може свідчити про високий рівень стресу. Як наслідок, це не лише погіршує твій емоційний стан, але й може спричиняти конфлікти з оточенням: колегами, друзями та сім’єю.
Якщо ти часто не можеш згадати, який сьогодні день, це може бути ознакою перевантаження і автоматичного виконання завдань. Ти відчуваєш, що дні зливаються в один суцільний робочий процес?
Варто прислухатися до свого стану, адже це тривожний знак, що ти наближаєшся до вигорання.
Постійне бажання, щоб швидше настала п’ятниця, може вказувати на те, що твоя робота не приносить задоволення. Якщо ти живеш лише в очікуванні вихідних, це говорить про високий рівень стресу та незадоволення роботою.
Це сигнал, що тобі потрібна повноцінна відпустка, а не лише два дні відпочинку.
Фото: Freepik
Ти настільки занурений(-на) у роботу, що не маєш часу на спілкування з близькими? Можливо, це явний сигнал порушення балансу між роботою та особистим життям. Відпустка допоможе знову відчути підтримку рідних і друзів.
Проте важливо, щоб відпустка була справжньою — ніхто не має турбувати тебе під час відпочинку з постійними робочими зідзвонами.
Якщо ти прокидаєшся втомленим(-ою) незалежно від того, скільки годин спав (-ла) — п’ять, вісім чи десять, то це може бути ознакою хронічного стресу та виснаження. Втома знижує твою продуктивність та якість життя.
Якщо відпустка тобі поки не світить, спробуй поліпшити якість сну: лягай спати в один і той самий час, відмовся від гаджетів за пів години до сну, використовуй лампу із синім світлом.
Постійні фізичні симптоми, наприклад, головний біль, болі в спині, животі чи інших частинах тіла, можуть бути викликані накопиченим стресом. Це інколи ще називають проявом психосоматики.
Не ігноруй такі дзвіночки — звернися до лікаря, щоб перевірити стан здоров’я.
Якщо зі здоров’ям усе гаразд, звернися до психолога й організуй собі якісний відпочинок, де ти зможеш повністю забути про роботу.
Пам’ятай, що твоє здоров’я та добробут важливіші за будь-які робочі завдання. Не ігноруй сигнали організму та не забувай ходити у відпустки.
Головне фото: Freepik.
Відпустка потрібна усім, й захисники та захисниці не виняток. Люди, що боронять нашу країну як ніхто сумує за родиною та близькими, які нині нерідко перебувають за межами України. Однак далеко не усі знають, що у них є можливість поїхати на відпочинок за кордон та побачитися з сім’єю. Більше про те, як військовослужбовці можуть виїхати за кордон під час відпустки ми розповідали раніше.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.