А тобі знайома ситуація, коли ти різко захоплюєшся партнером, але після кількох зустрічей інтерес згасає майже одразу? І так відбувається постійно після того, як у тебе з’являються стосунки.
Справді, для деяких людей стосунки залишаються на поверхневому рівні закоханості та не розвиваються в щось більш серйозне та глибоке. Однак іноді така нездатність до розвитку серйозних стосунків може породити страх залишитися в самоті. Детальніше про те, чому ти можеш боятися розвитку серйозних стосунків, розповіли у Telegram-каналі Психологічна підтримка.
Цей страх часто виникає у тих, хто в дитинстві не мав достатньо простору, щоб проявити самостійність. Це відбувається тоді, коли дитину виховують під надмірним контролем тривожних дорослих.
Як наслідок, це може змусити людину асоціювати близькість з обмеженням свободи.
І в дорослому житті така особа може намагатися уникати серйозних стосунків. Це проявляється у тому, що людина зберігає дистанцію у стосунках, важко висловлює власні емоції, першою припиняє стосунки.
Виховання дитини в атмосфері емоційної відчуженості або тиранії з боку дорослого сприяє розвитку у неї уникаючого типу прив’язаності.
Такі особи, маючи негативний перший досвід у відносинах із важливими дорослими, у подальшому житті можуть сприймати глибокі емоційні зв’язки як щось небезпечне.
Це призводить до обмеження свого спілкування до поверхневого або фізичного рівня. Вони сумніваються в безпеці та щирості міцних стосунків. Тому для них інтимна близькість стає основним способом відчути зв’язок з іншою людиною.
Ідеалізація партнера на початкових етапах стосунків може призвести до розчарування, коли реальність не відповідає очікуванням.
Однак, у деяких осіб секс може призвести до того, що партнер втрачає свою загадковість і вже не є таким ідеальним, як це було раніше. І виходить, що того ідеального образу партнера вже немає, а новий та реальний ще не встиг сформуватися.
У такій ситуації варто проаналізувати, які емоції та асоціації викликає секс та порівняти свої уявлення про партнера до та після нього. Подумай над тим, в який момент твій інтерес почав зникати та якими були твої минулі стосунки, де ти бачив(-ла) спільне майбутнє з партнером. Це допоможе краще зрозуміти ситуацію, яка склалася.
Люди, які раніше відчували біль, коли їх покинули, нехтували чи зраджували, можуть першими ініціювати розрив, аби знову не відчувати біль та ті неприємні емоції.
Це спосіб захистити свою самооцінку. Але для побудови міцних стосунків важливо відокремлювати минулий досвід від поточного. Наберися сміливості й наважся на нові стосунки.
Раніше ми розповідали про десять ознак здорових стосунків для найвищого рівня близькості.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.