Був атлетом, а став аеророзвідником. 43-річний дніпрянин Денис Мінін до повномасштабної війни міг себе уявити лише в ролі спортсмена та президента міжнародної організації Стріт воркаут. 13 років тому чоловік організував у Дніпрі рух за здоровий спосіб життя, який виріс до міжнародного рівня.
Та вже півтора року Денис захищає Україну. Чоловік ще на початку повномасштабної війни пішов добровольцем та став пілотом підрозділу аеророзвідки та ударних БпЛА.
Зараз Денис із побратимами виконує спецзавдання на лінії фронту і каже, що спортивна підготовка допомагає долати виклики фронту.
До війни я кайфував від життя, тому що займався улюбленою справою — це популяризація здорового способу життя. Ми будували спортивні майданчики просто для людей як подарунок у кожному місті, — згадує Денис минуле життя.
Атлету Денис Мініну вдалося з нуля організувати рух спортсменів, які тренуються на вулиці — стріт воркаут — та вивести його на всеукраїнський і, згодом, міжнародний рівень.
До початку повномасштабної війни вдалось зробити чемпіонат України зі стріт воркауту, а в планах був черговий Чемпіонат світу. Однак 24 лютого змінило все.
Денис згадує, що до останнього тоді не вірив, що буде повномасштабна війна. Та першого ж дня його родина прокинулася від вибухів у рідному Дніпрі.
Мої діти плачуть, вони злякалися. І в мене перші відчуття, що це якийсь сон. Був страх, але не за себе, а за своїх дітей.
Переглянути цей допис в Instagram Допис, поширений Денис Минин / Workout Academy (@denisminin)
Допис, поширений Денис Минин / Workout Academy (@denisminin)
Тоді Денис почав обдзвонювати всіх своїх хлопців, з якими раніше знімали події на дрони. Так разом почали вивчати аеророзвідку, а потім перейшли на ударні БпЛА.
Хлопці екіпірували себе за власний кошт. Допомогли ще й друзі з-за кордону. І почали виїжджати на бойові завдання одного зі спецпідрозділів.
Штурми були в напрямку Красногорівки. Зараз на Авдіївці — це також робота нашого підрозділу разом із суміжними підрозділами.
Більшість часу підрозділ Дениса воює на Донеччині. Аеророзвідник каже, що практично завжди доводиться працювати на першій лінії. І на виконання завдання є максимум 15 хвилин.
Ми залітаємо, а нас починають крити Градами. Ми останній раз працювали на Красногорівці, приблизно кілометр нашої лінії розмежування. Тільки на наші позиції було 2,5 тисячі FPV-дронів окупантів.
Боєць зауважує, що наша перевага в добре навчених пілотах. Однак і вони гинуть. Денис ділиться, що з групи втратили п’ять бійців. Один зараз поранений, а сам чоловік — проходить реабілітацію.
Денис проходить обстеження у Дніпрі та мимохідь навідує один із п’ятисот спортивних інклюзивних майданчиків, які до повномасштабної війни його організація, спільно з благодійниками, встановила у місті.
В Україні загалом таких майданчиків — понад тисяча. Та потреба у них точно зростатиме серед поранених бійців, тому фокус на інклюзивності простору важливий.
Денис додає, що не менш важливе й розуміння, що воювати доведеться багатьом і радить готувати себе до навантажень.
Декому з українських оборонців навіть довелось свого часу покинути відпочинок. Читай історію прикордонника на псевдо Джипо, який покинув пенсію, аби захищати Україну.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.