Чи не всі люди використовують парфуми, зазвичай кожен має кілька улюблених ароматів, які постійно поновлюються. Але є люди, які сильно захоплюються парфумерію та мають в колекції десятки, а то й сотні ароматів.
Одним із таких є Дмитро Євстратов, він вже декілька років збирає парфуми. У його колекції є 130 ароматів. Деякі з них він активно носить, інші збирає через красиве пакування або бренди. Хлопець веде сторінку в Instagram та YouTube-канал про парфуми, а також входить до ком’юніті парфзахоплених.
Свою історію про збирання парфумів та різні стереотипи він розповів для Вікторії Степненко з Наш Київ.
Дмитро говорить, що захоплювався парфумами ще відтоді, коли його мама була дистрибутором ароматів компанії, яка випускає косметичні та доглядові товари. Але сильно зацікавився цією сферою аж у 2017 році. Він натрапив на один форум, де люди перепродували аромати або продавали їх на розпив (коли оригінальний парфум розливають у менші об’єми для продажів — ред.).
Тоді хлопець замовив один аромат, а далі — все більше і більше. Того року в нього вже була колекція з десяти ароматів. Але він поїхав до Польщі, там було не до колекціонування ароматів. Повернувся до Києва він у 2021 році і мав лише вісім парфумів.
Заглибився у тему парфумерії хлопець під час повномасштабної війни, адже так зміг сублімувати стрес. Він скуповував аромати на розпродажах та форумах. Також йому дарували аромати, один із них був від бренду Amouage, який згодом став його фаворитом. Так Дмитро зміг зібрати колекцію з 60 ароматів. Тоді ж і вирішив створити канал на YouTube та в Instagram сторінку, щоб ділитися своїми знахідками.
Також хлопець є у чатах, де переписуються люди, що захоплюються парфумами, в одному з таких понад 600 осіб. Ще хлопець входить до чату авторів контенту. Часом учасники влаштовують сліпі тести, коли один блогер надсилає іншому на пробу аромати зі своїх колекцій. Такі парфуми спеціально переливають у прозорі пляшки, щоб блогер самостійно відгадав аромат.
— Ком’юніті — це не про конкуренцію, а про поділитися захопленням. Тому в ньому й на моєму YouTube-каналі не так багато людей. Але парфуми — це нішова тема, і всі ці люди — найлояльніша аудиторія, яка тільки може бути, — акцентує Дмитро.
Дмитро розповідає, що останнім часом сконцентрувався на колекціонуванні двох брендів: Amouage та Mugler. Amouage — це оманський виробник, бренд заснував оманський султан як подарунок політичній еліті. Дмитру подобається історія бренду. А Mugler хлопець захоплюється через флакони у формі зірки та революційні аромати. Дмитро хоче зібрати усю лінійку бренду Amouage — 59 ароматів. Зараз він має 35.
Він також час від часу повертається й до інших парфумів, але смаки змінюються. Коли більше досліджуєш сферу, з’являються інші запити. Крім того, на вподобання парфумів впливають обставини. Так, за його словами, під час пандемії коронавірусу та карантину були популярними аромати, які нагадували подорожі, пляжі, відпочинок, оскільки людям цього не вистачало. Популярності також набирали парфуми, які мали запах свіжості та чистоти.
Але тренди змінюються, так обертів знову набирають чоловічі парфуми з морськими нотками.
Також вже кілька років тримається тренд на гурманіку (“їстівні парфуми”), зокрема на аромати кондитерських виробів, овочів тощо.
Посмотреть эту публикацию в Instagram Публикация от Діма та парфуми (@dima_and_perfumes)
Публикация от Діма та парфуми (@dima_and_perfumes)
Дмитро розповідає, що існує міф: якщо ти не відчуваєш парфуми на собі, то вони тобі ідеально пасують. Однак, хлопець зауважує, що чим далі нанести аромат від носа, тим більше шанс, що людина його помічатиме. А з часом ніс звикає до аромату й перестає його відчувати.
Крім того, варто звертати увагу на інтенсивність парфумів. Для деяких буде достатньо лише пшику, а деякими доводиться “обливатися” й вони вивітрюються за кілька годин.
Дмитро наносить парфуми так: два пшики на шию й по одному на потилицю та одяг.
Часом ці правила мене не зупиняють. Якщо в мене поганий настрій, я можу нанести десять пшиків тяжкого парфуму і зіпсувати його іншим! — говорить він (сміється — ред.).
Дає поради, як обирати парфуми:
Парфум не може розказати про особистість, він може її доповнити, — зазначає Дмитро.
Радить користуватися цим підходом, щоб визначати, що транслювати про себе оточенню.
— Парфуми — це не про те, щоб комусь подобатись. Хоча й з цією метою їх теж можна обирати. Парфуми — це про власний смак та власне задоволення, — акцентує хлопець.
Деякі люди “полюють” на аромати, але є недобросовісні продавці, які можуть дурити людей і продавати підробку. Раніше ми розповідали, як перевірити парфуми на оригінальність.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.