Яких лише напастей не доводиться уникати городникам, які вирощують помідори! То їх треба берегти від фітофтори, то обприскувати від вершинної гнилі, то шукати причини, чому жовтіє листя. А коли, здавалося б, настав час заспокоїтися й плоди починають повільно зріти, невідомо звідки з’являється іще одна проблема — на них з’являються тріщини. Чому тріскаються помідори і як зарадити цій біді — читай у матеріалі.
Тріщини на помідорах мають форму концентричних або радіальних кіл, всередині яких замість шкірки утворюється доволі груба сполучна тканина, що нагадує білі рубці.
Для людини такі плоди цілком безпечні, хоча їхня якість є нижчою. Найгірше, коли в тріщини потрапляє інфекція, тоді вони не рубцюються, а починають гнисти. Такі помідори краще зібрати з ділянки та утилізувати.
Чому так відбувається, що помідори тріскаються? Тому є три головні причини:
Розглянемо, за яких умов таке може статися у теплицях та у відкритому ґрунті:
Найбільш стійкими до розтріскувань є м’ясисті плоди. Їх можна поливати раз на тиждень. Для теплиці підійдуть м’якші сорти.
Найголовніше — потрібно налагодити регулярний полив, і не робити в ньому великих перерв. Якщо ґрунт сильно пересох — зрошуй томати поступово, краще полити кілька разів потроху.
У сильну спеку поливай рослини тільки ввечері й неодмінно провітрюй теплицю, щоб знизити температуру. Оброби її дах (якщо він — з полікарбонату або скла) вапняним молоком або накрий агроволокном.
Коли нічні температури знижуються до плюс 13 градусів, припини зволожувати томати. Також не поливай рясно кущі, на яких більшість плодів вже достигли або достигають.
І не внось більшу, ніж це передбачене за інструкцією, кількість мінеральних добрив.
Не роби великих перерв між зволоженнями, дотримуйся певного графіка, який залежатиме від погоди (сухо чи волого). Дозрілі томати поливай помірно.
Мульчуй ґрунт коло кущів, тоді він не пересихатиме занадто швидко і зволожувати доведеться рідше. Розводь підхарчовування водою, аби воно не було занадто концентрованим.
Раніше ми розповідали, як обробити помідори борною кислотою, для чого це потрібно, і в яких випадках обробка матиме лікувальний ефект.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.