Кавун люблять як малеча, так і дорослі. А ще він може подобатися домашнім улюбленцям. Все частіше ветеринари говорять про те, що ці ласощі можуть бути корисними для собак, але за умови, що годувати собаку ним необхідно правильно. Чи можна собакам кавун — читай у матеріалі.
За словами ветеринара Святослава Соколенка, у м’якоті кавуна є багато поживних речовин. Вони можуть приносити користь як людині, так і чотирилапим друзям. У кавуні є також калій та вітамін С, А та В6. Також кавун багатий на клітковину, яка сприяє здоровому травленню.
Ветеринар стверджує, що загалом кавун можна давати собаці, але все ж краще цього не робити або давати в міру.
Важливо, що для годування підходить лише м’якуш (а не інші частини плоду). Якщо песик проковтне насіння, може статися непрохідність кишківника, і тварина захворіє.
А ось шкірка кавуна призводить до шлунково-кишкових розладів у собак. У твого улюбленця може початися блювання або діарея. Тому ласощі потрібно давати в міру (дуже маленькими порціями, і лише м’якуш).
Краще не годувати цією ягодою собак, у яких діагностували порушення виділення сечі, каміння у нирках, діарею або розлади травлення, панкреатит, цукровий діабет. Також не можна кавун щенятам молодше 3 місяців і собакам похилого віку (можуть бути проблеми з кишківником).
Даючи своєму собаці кавун, врахуй кілька рекомендацій.
Ветеринари наголошують: кавун для собаки — радше ласощі, ніж повноцінна їжа. Тому порції мають бути зовсім невеликі.
Починати радять з 20-30 грамів. І тут потрібна пильна увага господарів. Стеж за улюбленцем. Якщо після кавуна у собаки з’явилися почервоніння морди, плями на тілі, свербіж, набряки, це може свідчити про алергію. Тоді кавун більше не давай чотирилапому.
Якщо ж тварина добре сприйняла ягоду, порцію можна збільшити до 40 грамів за одне приймання їжі.
Раніше ми розповідали, як надати першу допомогу тварині.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.