Як хотілося б побачити весь світ, а особливо найменш туристичні місцини як, наприклад, Антарктика.
Проте потрапити туди дуже непросто, тому часом доводиться просто заспокоїти себе фільмом чи книгою про омріяне місце.
А дізнатись якомога більше про материк допоможе тепер книга українських полярників з наукової станції Академік Вернадський Антарктика: шість нарисів для тих, хто хоче знати більше. Про це повідомляє НАНЦ.
Українські полярники презентували першу масштабну українськомовну енциклопедію Антарктика: шість нарисів для тих, хто хоче знати більше, над створенням якої науковці працювали кілька років.
У виданні зібрано більшість інформації, яка наразі відома людству про Антарктику: географію, геологію, рослинний і тваринний світи.
Крім того, деякі розділи присвячені історії відкриття та дослідження континенту, самій станції Академік Вернадський, роботі українців в Антарктиці, а також захисту природи на материку.
Науковий редактор Євген Дикий написав, що нова енциклопедія має продовжити справу Степана Рудницького, який у далекому 1904 році, тобто рівно 120 років тому, випустив україномовну статтю Дещо про Антарктиду.
У новітній історії України вкрай бракує таких масштабних україномовних енциклопедій, і я дуже пишаюся, що одну з них створили саме фахівці Національного антарктичного наукового центру.
Окрім Євгена Дикого, над енциклопедією працювали керівники та очільниці відділів НАНЦ Іван Парнікоза, Денис Пішняк та Андрій Федчук, Оксана Пньовська та Анна Торгоненко, а також учасники сезонних експедицій Сергій Кадурін, Ганна Євчун та Олександр Яровий.
Український біолог Іван Парнікоза поділився, що спершу вони з колегами готували окремі нариси на ту чи іншу тему, а потім вже доповнювали їх, підбирали ілюстрації, довідкові матеріали. Таким чином зрештою і вдалося все об’єднати в одну книгу.
Вона призначена для широкого кола читачів, й ми дуже сподіваємося, що її використовуватимуть в школах, вишах, наукових установах, щоб покращити рівень знань про Антарктику.
Енциклопедія Антарктика: шість нарисів для тих, хто хоче знати більше наразі доступна лише в онлайн-форматі. Її можна безплатно завантажити за посиланням.
Та книги пишуть не лише наші науковці, але й захисники. Обирай собі щось до душі у добірці творів від українських військових, що обпалюють серце.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.