Ботаніки називають гарбуз ягодою. А кулінари, окрім десертів, з нього готують чималу кількість і несолодких страв. Тому більшість вважають гарбуз овочем.
Читай, кому не можна вживати гарбуз, про користь і шкоду печеного, сирого та вареного гарбуза — у матеріалі.
Росте цей красень практично скрізь і є в меню майже всіх країн світу. І це логічно, адже люди давно оцінили корисні властивості гарбуза, його поживність і смакові якості.
Найкраща пора для приготування гарбузових страв з нового врожаю — кінець серпня по листопад. Зі свіжих плодів виходять ніжні крем-супи, пиріжки, що тануть у роті, ароматні запіканки, а також смачні, легкі каші.
Гарбуз, один з найуживаніших плодів у світі. Свої корисні властивості гарбуз не втрачає навіть при довгому зберіганні.
Гарбуз майже на 90% складається з води. Він містить великий набір вітамінів, мікроелементів і корисних речовин. Найбільше в гарбузі — заліза. А ще в його складі є:
Гарбуз можна їсти щодня і в будь-який час: на сніданок, обід, вечерю, перекус або полуденок, але у невеликій кількості. Однак, вважається, що гарбуз ліпше їсти вранці або в першій половині дня, бо він багатий на вуглеводи й клітковину, які забезпечують організм енергією і підтримують відчуття ситості.
Pexels
Оскільки термічна обробка руйнує частину чутливих до нагрівання корисних речовин, то можна і варто їсти сирий гарбуз. Під час варіння або запікання, частина корисних елементів може загубитися, що робить сирий гарбуз більш корисним з погляду поживної цінності.
З сирим гарбузом можна приготувати салати, смузі, соки, холодні закуски.
Для збереження поживних речовин гарбуз можна заморозити в сирому, вареному вигляді, а також у вигляді вже готових страв.
Як варіант, перед заморожуванням гарбуз можна очистити від шкірки та насіння, нарізати шматочками й злегка бланшувати в окропі протягом двох-трьох хвилин, щоб зберегти колір і текстуру. Потім гарбуз потрібно швидко охолодити в холодній воді, обсушити й розкласти по пакетах або контейнерах для заморозки. Заморожений продукт може зберігатися до 12 місяців.
Гарбуз в духовці запікається приблизно 30 хвилин при температурі 180°C. Для перевірки готовності плоду потрібно проколоти шматочок продукту ножем або виделкою. Гострий прилад має легко входити в м’якуш, а сам гарбуз має бути золотистим і м’яким. При жорсткості кусочків потрібно продовжувати запікати гарбуз до досягнення потрібної м’якості.
Нарізаний на невеликі кубики гарбуз вариться в киплячій воді до м’якості, близько 15 хвилин, на великі часточки — до 20 хвилин. Тривалість приготування супу, каші, або пюре з гарбуза може залежати від інших інгредієнтів страви. Наприклад, пшеничну кашу з гарбузом готують близько 25 хвилин на середньому вогні, поки гарбуз і крупа не зваряться.
Страви з гарбуза корисні, смачні та різноманітні. Для наших читачів матеріал з п’ятьма способами запекти смачний гарбуз: з пармезаном, яблуками, медом і в шкірці.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.