Весна для садівників — час, проведений наодинці з природою. Саме тоді треба активно займатися плодовитими деревами — обрізати їх, удобряти та прищеплювати.
Як обрізати грушу навесні — розповідаємо у матеріалі.
Це дерево гарно росте й без обрізання, однак така маніпуляція зробить урожай щедрішим. Насправді обрізати грушу — доволі просто.
Обрізку груші варто проводити з другого року життя саджанця. Час для цих робіт — рання весна, коли зійшов сніг, але ще не прокинулися бруньки. Температура на вулиці має бути не нижче 5ºС вночі, аби зрізи не замерзли.
Обрізають грушу передусім для розрідження крони. Але є й інші основні причини:
Якщо не обрізати грушу щороку, в неї знизиться плодовитість.
Якщо ти садиш саджанець груші першого року життя, його потрібно вкоротити до висоти 60 сантиметрів. Якщо саджанець має вже два роки й на ньому є три – п’ять гілок, їх треба вкоротити разом із верхівкою на чверть, перед бруньками.
Обрізка в обох випадках викличе розгалуження, з якого згодом виростатимуть нові гілочки.
Pexels
Наступного року гілки другого ярусу треба вкоротити на п’ять – шість сантиметрів, а першого — на чотири – п’ять, щоб нижні виявилися трохи довшими. Верхівку зріж на 25 сантиметри. Також варто обрізати ті гілки, які не дають плоди.
Головне завдання обрізки груші — санітарне та плодове. На дереві має бути до п’яти великих гілок, які дають ще розгалуження та плоди. Також важливо пам’ятати, що зрізи мають бути під кутом 45º.
Одне з важливих правил обрізки: процедуру варто проводити добре нагостреним інструментом, інакше постраждає кора, дерево почне хворіти. Після обрізання місця спилювання треба змастити садовим варом, попередньо розігрівши його на водяній бані.
А ось як обрізати персик весною, ми писали в нашому іншому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.