Якщо ти шукаєш способи, як забезпечити інтернет на випадок тривалих відключень електроенергії, така можливість справді є. Аби не шукати зв’язок у громадських місцях, можна провести оптоволоконний інтернет додому. Що таке оптоволоконний інтернет та як його підключити — читай у нашому матеріалі.
Оптоволоконний інтернет — це широкосмугове з’єднання, що є найшвидшим у передачі даних у мережі. Його підключають через оптичні лінії зв’язку. Такий інтернет можна провести в багатоквартирний або приватний будинок.
Оптоволоконний інтернет працює за технологією передачі інформації у вигляді світла, а не електрики, тому стандартна швидкість передачі даних — 1000 Мбіт/с.
Якщо ти хочеш підключити оптоволоконний інтернет, потрібно вибирати провайдерів, які працюють з технологіями підключення FTTB, FTTH, PON, GPON.
Цей вид з’єднання вирізняється швидкістю та стабільністю роботи. Сам кабель захищений від погодних умов та стороннього втручання.
Оптоволоконний інтернет може працювати без світла, якщо в нього є функція безперебійника (UPS). Безперебійник підключають до роутера.
Підключити оптоволоконний інтернет можна швидко, якщо у твоєму районі є провайдер, який може його встановити і має достатню кількість абонентів своїх послуг. Адже протягувати кабель для одного будинку дуже дорого.
Тож якщо твої сусіди в інших будинках користуються з тобою одним провайдером, можна подзвонити на його гарячу лінію і дізнатися про можливість встановлення оптоволокна.
Якщо ти живеш у багатоквартирному будинку, потрібно визначити, яким провайдером користується переважна кількість мешканців, і замовити встановлення оптоволоконного інтернету.
Провайдер встановить комутатор в одному з під’їздів і до нього підключать абонентів кабелем UTP.
Наразі відомо про такий перелік провайдерів, які встановлюють оптоволоконний інтернет:
Якщо твого провайдера серед списку немає, потрібно подзвонити на гарячу лінію і дізнатися про можливість встановлення оптоволокна.
Ціна на підключення оптоволоконного інтернету стартує від 500 до 2500 грн. Проте є випадки, коли провайдер покриває частину витрат.
Раніше ми розповідали, як посилити сигнал мобільного зв’язку в домашніх умовах.