Україна завжди славилася своїми безкрайніми степами, що захоплюють мальовничими краєвидами та унікальними екосистемами, простягаються від Заходу до Сходу країни та перетворюються у заповідники.
Та, звісно, найбільш незабутніми, але водночас вразливими, зараз лишаються ландшафти Донецької та Луганської областей. І саме задля їхнього захисту у 2017 році було засноване свято — День степу, який відзначається тепер щорічно 30 травня.
Крім того, українські степи вже давно стали домівкою для багатьох видів рідкісних тварин та рослин, деякі з них навіть занесені до Червоної книги України. Тож дізнатись про них більше та побачити на власні очі всю мальовничість цих країв — не лише гарна ідея для подорожі, але й важлива робота задля збереження історії, культури та природи рідної країни.
Не знаєш, куди краще відправитися? Фахівець з адаптації до зміни клімату Центру екологічних ініціатив Екодія Богдан Кученко поділився з 24 каналом своїм списком найкращих заповідників України, де природа розкриває всю свою велич та красу.
Заповідник Бузький Гард розташований на річці Південний Буг у межах Миколаївської області. Він простягається на п’ять районів, адже його площа становить 6138,13 гектара.
А оскільки його територія настільки велика, розваги на свій смак буде нескладно знайти. Наприклад, у Бузькому Гарді можна відправитись на водні чи кінні прогулянки, пройтись пішими маршрутами, або ж зайнятись рафтингом.
Та поки займатимешся активним відпочинком, не забудь лишити й трохи часу на спокійне знайомство з місцевою флорою та фауною. Адже в цих місцинах живе чимало рідкісних видів.
Національний природний парк Подільські Товтри розташований у Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області. Він вважається одним з найбільших в Європі, адже простягається на 261 316 гектарів.
Та попри те, що ця територія визначена у законі як така, що має охоронятися від більшості видів людської діяльності та забруднення, усе ж таки землю площею півтора гектара на березі Дністра неподалік Бакоти було продано під будівництво та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення. Про це йдеться на сайті Prozorro.Продажі.
Тож майбутній власник має врахувати обмеження та максимально зменшити свій вплив на стан місцевої екології. Адже це місце сповнене чималою кількістю жителів, які внесені до Червоної книги України. Зокрема йдеться про 65 видів тварин та 60 видів рослин.
Крім того, Подільські Товтри зачаровують своїми вапняковими пагорбами та товтрами, річковими каньйонами, а також лісами, степами та архітектурними пам’ятками.
Єланецький степ вважається найбільшою збереженою частиною степу на північно-західному Причорномор’ї. Він розташований у Миколаївській області та зачаровує різнобарв’ям місцевої флори. Зокрема на території заповідника можна побачити квітучу ковилу навесні та на початку літа.
Та окрім цього Єланецький степ багатий і на багато фауну. Наприклад, на його території можна побачити двометрових американських бізонів, яких 40 років тому привезли із біосферного заповідника Асканія-Нова, який наразі, на жаль, і досі знаходиться в окупації та потерпає від недбалості російських загарбників.
Степовий заповідник Михайлівська цілина розташований біля села Великі Луки на вододілі річок Грунь та Сула на Сумщині. Його площа становить 882,9 гектара.
На території заповідника можна побачити, як змінюється колір степу в кожну пору року. Зокрема у цій зміні грають не останню роль такі рідкісні рослини, як анемона лісова, астрагал, ковила, брандушка, голубчик боровий, горицвіт весняний та дельфіній клиноподібний.
А ось фауна заповідника може потішити відвідувачів знайомством з 20 видами рідкісних тварин та комах.
Під час сумних і стресових подій, які постійно тероризують наш організм в теперішній час, потрібно давати своїм думкам та тілу хоч трішки релаксу і тиші. Це можливо тільки при зміні локації. Тому читай, куди поїхати на вихідні в Україні для перезавантаження.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.