Банани — це дуже популярний в Україні фрукт, який часто використовують як зручний та смачний перекус. Але далеко не всі замислюються, яка користь і шкода бананів для здоров’я.
Та насправді, ці тропічні плоди є потужним джерелом важливих поживних речовин, що сприяють покращенню травлення, серцевої діяльності, а також забезпечують організм енергією. Детальніше про те, яка користь від бананів для жінок та чоловіків розповіли у виданні Health.
Клітковина є ключовим елементом здорового харчування. Її добова норма від 22 до 34 грамів, залежно від віку та статі особи. Однак багато людей споживають лише половину рекомендованої кількості. І якщо ти теж серед цієї кількості — банани можуть стати чудовим розв’язанням цієї проблеми.
У складі один банану середнього розміру близько трьох грамів клітковини. Це робить їх не тільки смачним, але й корисним доповненням до щоденного харчування, сприяючи здоров’ю травлення та профілактиці серцевих захворювань.
Банани знижують ризик розвитку серцевих захворювань завдяки вмісту розчинної клітковини, яка допомагає знизити рівень ЛПНЩ, відомого як поганий холестерин.
Крім того, банани є джерелом калію — важливого мінералу, який допомагає регулювати артеріальний тиск. В одному банані приблизно 422 мг калію, що становить 9% від добової норми.
Як наслідок, це зменшує ризик інсульту та інших проблем із серцем.
Розчинна клітковина в бананах та пребіотики, що містяться у бананах сприяють здоров’ю кишківника. Вони стимулюють ріст корисних бактерій у травній системі.
Також завдяки легкозасвоюваній консистенції, банани рекомендуються як частина дієти для людей з проблемами шлунково-кишкового тракту, приміром, гази, діарея чи блювота.
Фото: Unsplash
Банани є чудовим джерелом природних вуглеводів, які забезпечують швидкий прилив енергії. А вітамін B6, що міститься в бананах, необхідний для енергетичного обміну та підтримки здоров’я мозку.
Окрім того, завдяки високому вмісту калію, банани також сприяють нормальній роботі м’язів, запобігаючи втомі та сприяючи кращому виконанню фізичних вправ.
Не варто недооцінювати банани як джерело антиоксидантів. Вони містять вітамін С, мідь та марганець. Ці речовини допомагають захистити клітини від пошкодження вільними радикалами та підтримувати імунну систему.
Хоча алергія на банани зустрічається рідко, вона існує і може вражати до 0,6% населення. Особливо уважними слід бути людям з астмою або атопічним дерматитом, серед яких ризик алергії на банани досягає 67 і 46% відповідно.
Симптоми харчової алергії можуть включати свербіж і набряк шкіри, тому при підозрі на алергію на банани важливо проконсультуватися з лікарем.
Банани, особливо стиглі, містять значну кількість природного цукру і можуть підвищити рівень цукру в крові, якщо їх споживати у великих кількостях.
Тож для людей з діабетом рекомендується споживати банани з обережністю та контролювати рівень глюкози у крові.
Як ми вже писали вище, калій, що міститься в бананах, корисний для серцево-судинної системи. Однак люди з захворюваннями нирок, що мають високий рівень калію в крові, можливо, варто обмежити споживання бананів.
Банани містять олігофруктани. Вони можуть викликати неприємні симптоми у людей з синдромом подразненого кишківника. Це проявляється болями у животі та здуттям. Тож людям, чутливим до олігофруктани, рекомендується обмежувати споживання стиглих бананів.
Раніше ми розповідали, як зберігати банани, щоб вони не чорніли.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.