Нежить дуже набридливий і приносить багато дискомфорту. Не варто нехтувати його лікуванням, адже він може перерости у значно серйозніші захворювання.
Багато людей починають відразу капати носа різним краплями, коли з’являється нежить. Але вони не завжди допомагають у лікуванні. Більшість препаратів просто полегшують наш стан.
У проекті Inscience розповіли більше про нежить та як його лікувати.
Майже 90% респіраторних хвороб верхніх дихальних шляхів взимку та восени — це вірусні захворювання. Крім цього, нежить може бути алергічним через різку зміну температури, наприклад. На закладеність носа часто страждають вагітні через гормональні зміни в організмі тощо.
Існує багато порад, що при закладеності носа його треба добре промити сольовим розчином. Це не завжди допомагає прочистити ніс, проте зволожує слизову оболонку. Полоскати ніс сольовим розчином краще перед використанням інших препаратів. Краще придбати його в аптеці, адже тоді можна бути впевненим у його стерильності.
Люди з нежитем не можуть вільно дихати без судинозвужувальних препаратів. Вони бувають не тільки у вигляді крапель, а й у формі пігулок, сиропів, водорозчинних порошків тощо. Проте не для всіх судинозвужувальні є безпечними у використані. Завжди перед їх використанням краще проконсультуватися зі спеціалістом.
Уважним до використання судинозвужувальних треба бути, якщо ти:
У Великій Британії навіть не рекомендують приймання цих препаратів дітям до шести років. А дітям 6-12 років не можна їх приймати понад п’ять днів. Тож завжди треба консультуватися з педіатром.
Що стосується дорослих, не варто приймати судинозвужувальні понад тиждень, це може тільки погіршити стан.
Особливу увагу щодо використання цих препаратів треба звернути вагітним. У жодному разі не нехтувати консультацією лікаря. Інформація щодо безпеки цих ліків для вагітних дуже обмежена. Можуть бути побічні ефекти, які минуть після припинення курсу:
Часто закладеність носа можна супроводжуватися неприємним зеленим слизом. Помилково можна подумати, що це бактеріальна інфекція, яка потребує лікування антибіотиками.
Проте колір слизу не є прямим показом для застосування антибіотиків. Його виділення може турбувати до трьох-чотирьох тижнів після початку вірусного захворювання.
Краплі з антибіотиками не тільки неефективні, а й небезпечні. Про це говорить педіатриня Катерина Попович. Вона пояснює: часто в краплях може бути речовина, яка призначена для ін’єкцій. Це може спричинити подразнення слизової.
Інколи можна побачити “складні краплі” — суміш антибіотиків, гормонів, судинозвужувальних крапель та колоїдного срібла. Педіатриня пояснює, що складно дізнатися точний склад препаратів та взаємодію компонентів. Жодних клінічних досліджень щодо ефективності та безпечності таких крапель не проводили.
За її словами, колоїдне срібло не має влучного застосування у медицині, а срібло взагалі не є фізіологічним елементом в організмі. Його залишки не виводяться, а лише накопичуються, чим спричинюють токсичний ефект. Такі краплі можуть призвести до опіків слизової.
Раніше ми розповідали, як позбутися нежитю без ліків швидко та ефективно.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.