Правда ж дратує, коли твій гарний образ або вдалий макіяж псують заїди? Вони спричиняють дискомфорт, ми почуваємося невпевнено. До того ж вони болять, сверблять і заважають.
Ми звикли думати, що заїди з’являються від того, що ми взяли чужу ложку або поцілувалися з кимось. То як насправді з’являються заїди?
Про це розповіла лікарка-дерматологиня та косметологиня, спеціалістка anti-age медицини Наталія Колтунова у своєму інтерв’ю для Наталії Гоцій.
Всі заїди можна розділити на дві великі групи: які виникають внаслідок бактеріальної інфекції та дріжджові.
Також дерматологиня розповідає, що заїди можуть виникати й через неінфекційні шляхи. Наприклад, від нестачі вітамінів групи В чи заліза.
— Якщо заїди часто повторюються, потрібно звернутися до гастроентеролога, тому що у такому випадку у людини зазвичай порушений мікробіоценоз, мікрофлора ротової порожнини або кишківника.
Також лікарка каже, що, якщо заїди бактеріальні — їх лікують антибіотиками. Якщо дріжджові — протигрибковими засобами.
А якщо заїди мають інше походження, тоді доречно застосовувати пом’якшувальні кортикостероїдні гормональні мазі.
Для лікування заїдів можна використовувати комбіновані засоби, де містяться антибіотики й протигрибкові засоби.
Поцілунки також можуть призвести до появи заїдів, адже через них ми можемо заразитися інфекцією.
Але все залежить від нашого імунітету — слабкий він чи сильний. Наш імунітет має самотужки боротися із хворобливою мікрофлорою.
Ще однією проблемою шкіри обличчя є акне. На ній заробляють маркетологи, адже продають купу недієвих засобів. Раніше ми розповідали про найрозповсюдженіші міфи про акне та розвіювали їх.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.