Вистрибує серце з грудей і дихати стає все складніше? Ні, це не закоханість. Більш ймовірно, що у тебе тахікардія й зволікати з нею не варто.
Вона може протікати безсимптомно, але за відсутності правильного лікування може призвести до суттєвого погіршення стану здоров’я. Тому варто знати, що робити при тахікардії, якщо можливості звернутись до лікаря немає.
Однак проконсультуватись з фахівцем все ж таки варто, оскільки тахікардія може бути не лише самостійною одноразовою проблемою, але й симптомом чогось більшого.
Тахікардія — це прискорене серцебиття, що найчастіше є симптомом певного захворювання.
Здебільшого тахікардією називають відхилення від норми серцебиття. Зазвичай у здорової дорослої людини серце б’ється 60-90 ударів на хвилину. А ось все, що буде перевищувати цей показник, можна вважати тахікардією.
Часом при тахікардії серцебиття можна підвищитись до позначки 200 ударів на хвилину.
Також часто підвищений пульс може бути реакцією організму на стресові ситуації та фізичні навантаження. Таким чином він намагається насититись киснем та прийти в норму.
Можна подумати, що тахікардію легко впізнати. Однак розуміння, що пульс завищений, мало. При тахікардії людина також може відчувати певний дискомфорт в області серця. Можливий біль за грудиною або в лівій половині грудної клітки.
Також для тахікардії характерні наступні симптоми: запаморочення, темні плями перед очима, слабкість, сильна задишка, нудота, блювота, порушення сну, дезорієнтація та навіть втрата свідомості.
При тахікардії важливо швидко надати людині допомогу. Насамперед потрібно зробити один з простих кроків, що пригальмує роботу серця. Їх варто робити лише протягом 30 секунд.
Якщо йдеться про здоров’я серця, то стежити за ним ніколи не пізно й не рано. Читай про чотири періоди нашого життя, коли необхідно пройти комплексне обстеження серця.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.