Робота за комп’ютером, постійне гортання стрічки новин, перегляд телевізора, читання вночі тощо — все це погіршує наш зір щодня.
Якщо в тебе став різко погіршуватися зір — це може сигналізувати про ряд проблем. Читай у нашому матеріалі, що робити, якщо швидко погіршується зір.
Офтальмолог Андрій Романюк розповів 24 Каналу, про які хвороби може сигналізувати різка втрата зору та що робити в такому випадку. Падіння зору може бути поступовим, але швидким — за лічені тижні чи місяці.
У різних вікових категорій це сигналізує про різні проблеми. У молодому віці швидке погіршення зору може свідчити про відшарування сітківки. Найчастіше проблема лише з одним оком. Таке захворювання лікують хірургічним шляхом.
Відшаруванню сітківки передують такі симптоми:
У такому разі слід терміново звернутися до лікаря-офтальмолога. Одужання буде кращим і швидшим, якщо пацієнт(-ка) не затягуватиме з візитом. У групі ризику люди з міопією середнього й високого ступеня, від мінус 3–6, ті, в кого в родині були міопія або відшарування сітківки.
Обстеження в офтальмолога потрібно проходити хоча б раз на два роки.
Провокувати швидше падіння зору може й увеїт. Це запалення ока, внаслідок якого воно червоніє і болить. Після цього зір починає псуватися. Це аутоімунна хвороба, що зумовлена генетичною схильністю.
Провокують її неправильне харчування, алкоголь, куріння, частий стрес та переохолодження.
Ще однією хворобою, що вражає і молодих, є розсіяний склероз. Первинно виявляється на очах (у зоровому нерві), тому зір погіршується. У такому випадку похід до офтальмолога може навіть врятувати життя, адже потім це захворювання вражає головний і спинний мозок.
У 50-60 років різке зниження зору може виявитися через гострі напади глаукоми, захворювання сітківки або інші хвороби. Слід відвідувати регулярно офтальмолога, адже в старшому віці одужати чи відновити зір складніше.
У групі ризику — люди, старші за 50 років, ті, хто мають далекозорість чи мають у родині людей, у яких були гострі напади глаукоми.
Загроза інсульту сітківки є в тих, хто має цукровий діабет, низький зір, старший(-а) за 60 років, має гіпертонію та палить. У такому випадку потрібно контролювати рівень цукру в крові та артеріальний тиск, а ще відвідувати лікаря щороку.
Поступова втрата зору в літньому віці може сигналізувати про розвиток катаракти, глаукоми чи сухої форми вікової макулодистрофії.
Лікар Андрій Романюк каже, щоб запобігти розвитку захворювань очей, відвідувати офтальмолога слід:
Також потрібно слідкувати за артеріальним тиском, менше дивитися в монітор та щодня робити зарядку для очей.
Раніше ми розповідали, як перевірити зір у домашніх умовах.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.