Нюх — це один зі способів сприйняття людиною навколишнього середовища. Він здатен попередити про небезпеку, як-от витік газу чи пожежу.
З початку пандемії втрата нюху, або ж аносмія, у нас асоціювалася лише з коронавірусом, та насправді цей симптом характерний для чималої кількості захворювань, і не лише респіраторних. Просто раніше більшість із нас його не помічали.
Детальніше про втрату нюху розповіли спеціалісти проекту Бережи себе.
Втрата нюху буває кількох видів:
За тривалістю цей симптом може бути як постійним явищем, так і тимчасовим.
Пам’ятай, що COVID-19 — не єдина причина втрати нюху.
Це також може статися при:
— Чимало вірусів спричиняють втрату нюху через набряк слизової. Проте хворі на коронавірус можуть не мати виділень з носа чи закладеності, але все одно не відчувати запахів, — розповідають спеціалісти Бережи себе.
Перед тим як розпочинати лікування, варто зрозуміти причину втрати нюху. Якщо це через алергію чи застуду, можливо, досить буде промити ніс сольовим розчином.
Проте іноді варто набратися терпіння та просто зачекати. У деяких випадках нюх повертається за кілька тижнів або місяців.
Спеціалісти Бережи себе розповідають: якщо аносмія спричинена синуситом чи назальними поліпами, можуть допомогти краплі зі стероїдними гормонами. Їх виписує лише лікар після встановлення діагнозу.
Ще одним способом повернути запахи може стати тренування нюху. Ідея полягає у тому, що людина вдихає ефірні олії певних видів за спеціальною схемою. Визначити, чи потрібно тобі таке тренування, має лікар.
Фото: Unsplash
Зазвичай для тренування використовують такі запахи олії:
А сама процедура проходить за такою схемою:
Перед тим як виконувати таку вправу, переконайся, що не маєш алергії на жодну з олій.
Раніше ми розповідали усе про грип — симптоми, ускладнення, вакцинація.
Не пропускай найцікавіше, підписуйся на наш Telegram-канал.