На Харківщині збирають тіла вбитих російських солдатів. Лише за три тижні роботи й лише у кількох звільнених населених пунктах вдалося знайти понад 60 російських армійців.
Процедура впізнання надскладна, але так само – надважлива: адже, вже починається спека, до сіл повертаються люди, а тіла росіян згодом можна обміняти на полеглих українських воїнів, або ж навіть на полонених, кажуть військові.
Селище Мала Рогань розташоване відразу за кільцевою Харкова. Це був перший населений пункт звільнений від окупантів у Харківській області, що було 26 березня. Сюди вже повертаються люди, бо треба саджати городи.
На одній з вулиці жодного вцілілого будинку. На одному з подвір’їв з глибокої ями копачі дістають табличку з іменем, прізвищем та населеним пунктом республіка Тива.
Поряд із тілом знаходять банківську картку. Однак документи, шеврони та бірки — тут рідкість. Тому ідентифікувати особу вдається лише у 10-15% випадків.
На городі поряд саджає картоплю та цибулю власник цього подвір’я Станіслав. Він розповідає, що коли окупанти зайшли у селище, то вигнали усіх людей з їх домівок на мороз.
Каже, радий, що повернувся, тільки жити тепер ніде. Від його двоповерхового будинку, де росіяни облаштували медпункт, залишилася частина однієї стіни та цоколь.
Кількома будинками вище у каналізаційній ямі має бути ще одне тіло. Копачі працюють без масок та спеціальних костюмів.
Нагадаємо, раніше голова фонду Повернись живим Тарас Чмут розповів про ситуацію на Донбасі та Харківщині.