У багатьох українських родинах вважається, що віддавати дитину до садка потрібно. Насамперед тому, що у тата й мами, які обоє працюють, не так уже багато варіантів.
У бабусь-дідусів, родичів та друзів теж є свої справи, а няню дозволити собі може не кожна родина.
Крім того, у будь-якому випадку малюка потрібно готувати до майбутнього, тож дитсадок здається найвдалішим місцем для його соціалізації.
Так би мовити, першою школою життя, де він учитиметься спілкуватися з іншими дітками, ставатиме самостійним, дисциплінується.
Та чи завжди дитсадок — це базова умова розвитку його навичок спілкування? Дитячий психолог Дмитро Карпачов стверджує, що ні.
Якщо ваша дитина грається з іншими малюками на дитмайданчику, разом з вами навідується до когось у гості, або ж гості приходять до вас, і її не лякають нові люди, тоді з соціалізацією все гаразд.
Дитячий садок як елемент соціалізації необхідний досить невеликому відсотку дітей, у яких за певних причин не були розвинуті базові комунікативні навички, — говорить Дмитро Карпачов.
До того ж, як додає експерт, не у кожному садочку цей процес відбувається правильно (без психотравмувальних наслідків), як би цього не хотілося батькам.
Присутність дітей біля вашого малюка не є гарантією того, що він розвиватиметься правильно.
Оскільки це залежить від того, які діти перебувають довкола нього — врівноважені чи такі, які можуть налякати своєю поведінкою, а також які вихователі.
Саме дитячий колектив і люди, які наглядають за ним, є ключовими факторами, що впливають на процес соціалізації дитини в садочку.
— Тож краще, щоб дитина спілкувалася з двома-трьома спокійними та мирними малюками, ніж відвідувала групу, в якій, окрім них, буде ще сім із неадекватною поведінкою, — каже психолог.
А з приводу того, що дитина має навчитися знаходити спільну мову з різними дітьми, Дмитро Карпачов погоджується, але наголошує, що силувати у такому віці її не потрібно.
Для цього ще знайдеться час.
А от для того, щоб ваша кровинка виросла вихованою і самостійною, подбати про це потрібно вже сьогодні. До того ж ми маємо змогу поділитися дієвими способами, як це зробити.
Читайте про правило трьох “П” у вихованні дитини, щоб налагодити правильну комунікацію у вашій родині, адже саме з сім’ї й починається соціалізація.