Закисають очі у новонародженого, а ти не знаєш, як краще діяти, щоб не нашкодити? Лікарка-інфекціоністка Олена Луцька розповіла, що робити в такому випадку.
Важливо: жодного самолікування та народної медицини.
У маленьких діток в очах можуть ніби стояти сльози. Сльоза — це нормально, адже слизова ока виробляє її постійно. Надлишок сліз має стікати через носослізний канал у ніс.
Через те, що у дітей трьох-восьми місяців цей канал завузький, сльоза не потрапляє в ніс. Тому кількість слизу та ліпідів в оці збільшується. Це і є тим, що називають “кислячок в оці”.
Насправді використання якихось засобів недоречне. Для промивання очей немовляті підійде звичайна вода.
Наявність кислячків — норма. З ним додатково нічого робити не потрібно, лише змивати водою, коли вони утворюються.
Змоченим у кип’яченій теплій воді ватним диском можна легко змити кисляки з очей. Промивати слід у напрямку від зовнішнього кута до перенісся.
А от слухати бабусь та інших порадниць і закрапувати очі малюку соком алое, молоком чи навіть сечею не варто. Це небезпечно для здоров’я.
Коли носослізний канал розшириться (це відбудеться з часом), очі дитини перестануть закисати. Якщо ж закисання сильні, це може сигналізувати про інфекцію або навіть кон’юнктивіт.
У разі повторення запалень необхідно одразу звертатися до лікаря. Лікар може призначити бужування — маніпуляцію, яка розширює носослізний канал за допомогою маленького зонда.
Відвідати лікаря потрібно й у разі, якщо дитині більше ніж вісім місяців, а проблема закисання залишилась.
Раніше ми розповідали про десять найпоширеніших міфів про грудне вигодовування.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.