Повномасштабна війна очікувано потужно вплинула на економічні процеси в країні, зокрема валюта почала зростати разом із цінами. Меншими не стали й рахунки за комунальні послуги.
І хоч з цими факторами непросто впоратись більшості українців, чи не найбільше страждають від зросту цін саме пенсіонери, які не мають ані співрозмірних витратам соціальних виплат, ані додаткового доходу.
Тому, як повідомляє Пенсійний фонд України, тепер деякі пенсіонери зможуть отримати 100% знижку на оплату житлово-комунальних послуг. Зокрема, йдеться про 100% знижку на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.
Отримати знижку на оплату житлово-комунальних послуг зможуть пенсіонери, які проживають у сільській місцевості після виходу на пенсію, та працювали там щонайменше три роки в певній сфері.
Крім того, на момент виходу на пенсію людина мала обіймати посаду, що дає право на пільги відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти та науки України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства культури та туризму України від 13.09.2006 № 341/651/619/769, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10.11.2006 за № 1193/13067).
Також рішення, чи надавати пільгу, буде залежати від середньомісячного доходу сім’ї пільговика за попередні шість місяців.
У розрахунку на одну особу він не має перевищувати величину доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу. Відповідно, у 2024 році середньомісячний дохід сім’ї пільговика має становити не більше 4 240 грн.
На членів сім’ї пільговика зазначена пільга не поширюється.
Пільгу надають протягом 12 місяців з дати звернення. Фіксованої дати немає. Проте отримувати її можна буде тільки до кінця поточного календарного року.
Для того, щоб отримати знижку на плату комунальних послуг, потрібно зібрати спершу всі необхідні документи. Якщо людина перебуває в обліку в Реєстрі осіб, які мають право на пільгу, то їй потрібно надати:
Якщо людини немає в реєстрі, то їй спершу доведеться подати відповідну заяву та довідку, яка підтверджує право на пільгу.
Зокрема, останній документ має бути виданий відділом освіти, охорони здоров’я, культури (культури та туризму), райдержадміністрації чи адміністрацією установи, де людина працювала. Також довідку може надати сільська чи селища рада на підставі записів у трудовій книжці, якщо вже не існує закладу, де людина працювала.
Подати заяву та необхідні документи до Пенсійного фонду України можна особисто. Для цього потрібно звернутись у сервісний центр ПФУ, або ж до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад чи центру надання адміністративних послуг.
Також документи можна відправити поштою на адресу органу ПФУ у відповідній області.
Надіслати необхідні папери можна й онлайн. Це можна зробити за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільного застосунку Пенсійний фонд, чи через портал Дія.
Крім того, для декого передбачена надбавка 520 гривень з 1 квітня. Читай, хто з пенсіонерів може отримати додаткові кошти.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.