Як світ звик недооцінювати українців, ми вже встигли побачити ще наприкінці лютого 2022 року, коли закордонні політики та ЗМІ майже одноголосно з російською пропагандою погоджувались, що Україні не вистояти проти агресора й трьох днів.
Ці упередження українські захисники вже встигли розвіяти. А ось тепер черга національної валюти спростовувати міфи, адже індекс Біг-Мака показав, що гривня — одна з найбільш недооцінених валют.
Індекс Біг-Мака був винайдений журналом The Economist у 1986 році. І саме це видання й розповіло цьогоріч про недооціненість деяких валют.
Індекс Біг-Мака мав стати легковажним посібником, який міг продемонструвати, чи знаходяться валюти на своєму місці в ієрархії курсу. Зараз він базується на теорії паритету купівельної спроможності — методики підрахунку рівня багатства країни за допомогою визначення реальної вартості певної групи товарів.
Головна мета створення індексу полягала в тому, щоб у довгостроковій перспективі ціни на ідентичні товари у різних країнах могли вирівнятись.
В ієрархії індексу Біг-Мака найбільш переоцінені валюти знаходяться на найвищих щаблях. Так, наприклад, цьогоріч перші місця посіли франк, крона та песо.
А ось найбільш недооціненими стали грошові одиниці Тайваню, Індонезії, Індії, ПАР, Єгипту, Малайзії та Філіппін. На восьмому місці з кінця опинилась і гривня, яка відповідно до індексу вважається недооціненою на 48,4%.
І все це через ціну Біг-Мака, який в Україні оцінюється в 110 гривень, а ось у США — 5,69 долара. Таким чином, відповідно до індексу Біг-Мака, долар в Україні мав коштувати всього 19,33 грн.
Попри все курс долара в Україні продовжує часом коливатись. Читай, що впливає на послаблення гривні та чого чекати найближчим часом.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.