Українських захисників на передовій об’єднує не лише одна мета — захистити Україну та її народ, але й мрія зрештою повернутись додому до своєї родини та близьких. З більшою силою палає це бажання у декого, на жаль, вже у полоні.
Та останні дні весни приносять теплі звістки. Так, 25 травня відбувся черговий обмін полоненими й 106 бійців повернулися до України. Зокрема, серед звільнених — воїни з Бахмутського напрямку (вісім офіцерів та 98 солдатів і сержантів).
Вони билися за Бахмут і здійснили подвиг, який не дозволив ворогу наступати далі вглиб нашого Сходу. Кожен з них — герой нашої держави, — пише про новину керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.
Щонайменше семеро з них мають різноманітні травми: кульові та осколкові поранення, опіки та переломи, загострені хронічні захворювання.
Також Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомляє, що 98 звільнених оборонців належать до ЗСУ. З них, зокрема, 21 представник територіальної оборони.
Крім того, в Україну повернулися семеро бійців ДПСУ та один військовослужбовець Державної спеціальної служби транспорту.
За даними Координаційного штабу, найстаршому зі звільнених військовослужбовців вже виповнилося 59 років, наймолодшому — 21 рік.
68 з визволених воїнів вважалися зниклими безвісти.
Водночас репатрійовано три тіла: двох іноземців та українки.
— Наш справжній дім там, де про нас думають. Україна, яку ми будуємо всі разом — це місце, де людина, громадянин, є найвищою цінністю. Країна, в якій думають про людей. Наше суспільство мислить саме такими категоріями.
Та окрім військових, у російський полон потрапляють і цивільні. Читай, що з ними відбувається у російській неволі.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!