Чимало спортсменів мріють виграти олімпійську медаль. Це робить їх олімпійськими чемпіонами, відомішими у світі спорту, а також — трошки багатшими! Якщо ти ніколи не задумувався (-лась), скільки платять за олімпійську медаль, розповідаємо про це в матеріалі.
Україна виборола дванадцять медалей на Олімпійських іграх 2024. Нагадаємо, їх виграли:
Тож усі ці спортсмени отримають ще й грошову винагороду від держави. Йдеться про десятки тисяч доларів! Як розповів очільник Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт в інтерв’ю Радіо Культура, преміальні за Олімпіаду 2024 будуть такими:
Преміальні кошти в бюджеті закладені. $125 тис. за 1 місце, за золоту медаль. А за срібну і бронзову — $100 тис. і $80 тис. Плюс стипендії спортсмени отримують.
Він додав, переконаний, що мало спортсменів думають про гроші, скоріше про те, як прославити на змаганнях Україну.
Тож Україні доведеться виплатити своїм спортсменам щонайменше $1 млн 195 тис. Винагороди за срібло й бронзу підвищили з $80 тис. та $55 тис. з Олімпійських ігор у Токіо.
Ці суми доволі великі, навіть більші, ніж платить США своїм спортсменам. Але і не найбільші. Україна виділяє на підтримку спортсменів державні кошти, натомість у США цим займаються громадські організації.
Призовий фонд для олімпійських чемпіонів відрізняється. Його часто розраховують за ймовірністю виграшу. До прикладу, чим більша ймовірність виграти медаль — тим менша винагорода.
Але не всі країни хочуть виплачувати щось спортсменам. Часто це роблять фонди, громадські організації, меценати. Forbes поділилося даними про виплати.
Найменші винагороди за олімпійські медалі стартують від $13 340 (Австралія) та $14 000 (Таджикистан).
У Сполучених штатах Америки виплачують $37 500 за золото, $22 500 за срібло, $15 тис. за бронзову медаль.
Найбільше платять за олімпійські медалі такі країни (за золоті): Сингапур ($768 тис.), Ізраїль ($275 тис.) та Сербія ($218 тис.).
Тайвань має державну програму підтримки олімпійських чемпіонів — медалісти отримують понад $600 тис. та довічну місячну стипендію у $4 тис. А КНР узагалі не розголошує суми виплат, та відомо, що у 2008 році спортсмени отримали по $50 тис. за золото.
Фото: Unsplash
Таким чином сингапурські спортсмени мають усі шанси стати мільйонерами, якщо виграють кілька медалей.
Деякі країни взагалі не виплачують своїм спортсменам нічого за виграні олімпійські медалі. Це Великобританія, Норвегія та Швеція, пише Time.
У цих країнах тривають суперечки, адже спортсмени хочуть державної підтримки, а чиновники вважають, що участь в Олімпіаді є почесною і важливою, а тому не потребує додаткових винагород.
Також деякі країни крім фінансових заохочень дарують спортсменам і щось фізичне — наприклад, автомобілі у Малайзії, квартири — у Казахстані, худобу в Індонезії, філармонічні монети — в Австрії. Ініціативу часто виявляють місцеві фонди, бізнесмени, громади.
Раніше ми ділилися повним розкладом змагань на Олімпійських іграх 2024.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.