15 серпня 2023 року Президент України Володимир Зеленський оголосив про те, що ще одна європейська держава підтримала Декларацію щодо підтримки безпекових гарантій для України. Про це глава держави повідомив на своїй сторінці у Twitter.
А детальніше про те, що це за Декларація, скільки країн її вже підписало та що вона передбачає — розповідаємо далі у матеріалі.
12-13 липня у столиці Литви — Вільнюсі — відбувся дводенний саміт НАТО. Тоді під час прес-конференції прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив, що лідери країн-членів G7 погодили спільну Декларацію про підтримку України.
Також до цієї Декларації долучилися й інші держави. Вони висловили свою підтримку та готовність допомагати Україні.
Першими свою підтримку та бажання долучитися до країн Великої сімки в питанні гарантій безпеки для України висловили представники держав Північної Європи на саміті НАТО.
Лідери Данії, Фінляндії, Норвегії, Швеції та Ісландії 12 липня опублікували спільну заяву, в якій повідомили, що продовжуватимуть підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Також у їхній заяві вказано, що подальша допомога зокрема включатиме надання сучасної військової техніки та продовження тренувальних ініціатив.
9 серпня про приєднання до Декларації щодо підтримки безпекових гарантій для України оголосила ще одна країна Європи — Латвія.
Також за останні дні ще дві країни підтримали угоду. 12 серпня про це оголосила Греція, а 15 — Північна Македонія. 16 серпня про свої наміри приєднатися до Декларації щодо підтримки безпекових гарантій для України оголосив уряд Болгарії.
А вже 17 серпня до гарантій безпеки доєдналися й країни Балтії. Таку заяву одночасно опублікували прем’єр-міністри Латвії, Литви та Естонії.
Загалом 19 держав нині приєдналися до Декларації G7 щодо підтримки безпекових гарантій для України.
Для українців підтримка нашої держави є надзвичайно важливою. Але не менш важливе й розуміння того, що передбачає ця Декларація.
Детальніше про це розповів керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.
Декларація країн Великої сімки щодо України передбачає наступне:
Гарантії безпеки, які включають заходи допомоги Україні:
Також у випадку нової агресії передбачено негайні консультації для забезпечення України необхідним для оборони у найкоротші терміни. Ці принципи закладені у концепції Kyiv Security Compact групою Расмуссена-Єрмака.
Гарантії безпеки включають підтримку у притягненні Росії до відповідальності. Йдеться про:
Єрмак наголосив ще на одному важливому пункті Декларації, згідно з яким, усі підписанти підтримують демократичний розвиток України.
Крім того, Декларація передбачає, що країни, які не є членами G7, також можуть приєднатися до цих гарантій безпеки.
Прописані у Декларації гарантії безпеки будуть діяти до моменту, поки Україна стане членом НАТО.
Раніше ми розповідали про деталі липневої атаки на Кримський міст, про які розповів голова СБУ Василь Малюк.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.