Людям завжди цікаво знати, яке сьогодні свято. Багатьом стає приємно, коли вони раптово дізнаються, що сьогодні день їхнього ангела або свято, яке пов’язане з їхньою професією чи хобі.
Ми розповімо, яке свято 12 січня та кого варто привітати з іменинами.
Є багато різних версій, які розповідають про походження цього свята. Але головною версією вважають, що свято започаткували в Індії. Його запровадили за ініціативою індійських чоловіків, які хотіли вшанувати своїх доньок.
В Україні щорічно 12 січня відзначають День українського політв’язня. У період з 12 по 14 січня 1972 року майже одночасно заарештували відомих українських дисидентів-шістдесятників, зокрема Івана Світличного, Євгена Сверстюка, Василя Стуса, Леоніда Плюща, Зіновія Антонюка, Івана Дзюбу, В’ячеслава Чорновола, Михайла Осадчого, Івана Геля, Стефанію Шабатуру, Ірину Стасову-Калинець та інших.
Вони отримали звинувачення в антирадянській агітації та пропаганді. Майже всі отримали максимальний термін — сім років ув’язнення в таборах суворого режиму і п’ять років заслання. 1974 року В’ячеслав Чорновіл звернувся із заявою до голови президії Верховної Ради УРСР, у якій йшлося, що від 12 січня 1972 року він щороку, як в ув’язненні, так і після, відзначатиме одноденним голодуванням до справедливого перегляду його та інших аналогічних справ.
Згідно з новим церковним календарем, сьогодні вшановують пам’ять Тетяни Римської. У народі це свято називають Тетянин день.
Тетяна жила у 3 сторіччі у Римі та походила із багатої родини. Її батьки були християнами, тож дівчина зростала у цій вірі.
Коли дівчина досягла повноліття, то вирішила відмовитися від заміжжя і присвятити себе служінню церкві. Згодом вона стала дияконисою.
Одного дня язичники схопили Тетяну та привели до храму Аполлона, вони змушували поклонятися язичницькому ідолу, але дівчина почала молитися Ісусу. Дівчину піддавали тортурам, але в неї або не з’являлися рани або швидко загоювалися. Під час одного покарання вона стала молитися, й до неї прийшли чотири ангели. Одні кати увірували в Христа, інші злякалися й засудили Тетяну до страти разом з її батьком.
Раніше за народними прикметами майже точно визначали погоду.
У Тетянин день не можна лаятися, сваритися з рідними та друзями, особливо не можна сварити дітей. Не треба відмовляти у допомозі іншим. У цей день жінки традиційно моляться Тетяні та просять жіночого щастя та добробуту для родини.
Іменини 12 січня Макар, Петро, Сава, Тетяна.
У 2024 році змінилися дати деяких релігійних свят. Раніше ми розповідали про церковні свята у 2024 році.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.