Свердло найчастіше використовують у роботі з твердими та міцними матеріалами. Виклик перед ним стоїть непростий — зробити отвір не лише в дерев’яних поверхнях, але й у металі, цеглі, бетоні, а також в керамічній плитці.
Однак після повторного використання і тривалого застосування свердло може припинити виконувати свої завдання в повному обсязі. Отож, його потрібно заточити. Як правильно заточити свердло — читай у матеріалі.
Новачки часто думають, що для точіння свердла підійде будь-що, навіть звичайний шматок наждачного паперу. Однак насправді цей процес вимагає спеціалізованих знань, навичок та наявності певних інструментів. Для ефективного заточування свердел потрібно взяти:
Шліфувальна машина використовує абразив для точіння свердла, тому важливо обирати абразив відповідно до типу та призначення свердла.
Сам інструмент потрібно зафіксувати у спеціальних тримачах, де слід враховувати кут нахилу.
Для свердління твердих металів (сталі, чавуна, бронзи) потрібно налаштовувати кут нахилу від 116 до 118º. Для свердління латуні — під кутом 120-130 º, міді — не більше 125 º, алюмінію — під кутом 140 º.
Перед роботою треба підготувати обладнання, таке як пристрій для точіння (верстат, болгарка), трафарет для перевірки якості заточування, рідину або мастило для охолодження свердла, маркер для позначення місця точіння, а також захисні засоби для очей і обличчя.
Якщо ти хочеш заточити свердло по дереву, застосовуй спіральні свердла, які рідко затуплюються. Заточування можна виконати напилком, електричною шліфувальною машинкою або точильним верстатом.
Важливо правильно позначити кут для уникнення перегріву і забезпечити охолодження свердла, опускаючи його у воду.
А ось на що варто звернути увагу на початку ремонтних робіт у новобудові, ми розповідали тобі раніше.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.